Reklama

W piątek kino pod chmurką w nietypowym miejscu

Opublikowano:
Autor:

W piątek kino pod chmurką w nietypowym miejscu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już trzecia edycja projektu Filmowy Płock. Tym razem coś dla miłośników filmów i najstarszej aligatorzycy żyjącej w zoo w Polsce!

To już trzecia edycja projektu Filmowy Płock. Tym razem coś dla miłośników filmów i najstarszej aligatorzycy żyjącej w zoo w Polsce!

Niedawno płockie zoo gościło kilkaset osób gotowych do nasłuchiwania nocnych odgłosów zwierząt. Tym razem ponownie otworzą swoje bramy wieczorem, zapraszając płocczan na kino pod chmurką w zoo, a dokładnie na placu przy grzybku. Widzowie obejrzą "Hydrozagadkę" Andrzeja Kondratiuka z 1970 roku. Wybór filmu i miejsca projekcji oczywiście nie jest przypadkowy. A chodzi o jedną z mieszkanek Miejskiego Ogrodu Zoologicznego - aligatorzycę Martę, wcielającą się w tej produkcji w postać krokodyla Hermana. Płocka ulubienica, na której urodzinach co roku zjawiają się całe rodziny, wykluła się w 1930 roku w nieistniejącym już ogrodzie Reptile Jungle w Slidell w stanie Luizjana (USA) jako aligator kalifornijski. Do płockiego zoo przybyła 19 sierpnia 1960 rok razem z samcem Pedro. Oboje trafili do Płocka, dzięki inż. Tadeuszowi Wągrowskiemu – Polakowi mieszkającemu na stałe w USA. Inżynier Wągrowski odpowiedział na „Akcję Krokodyl”. Polegała ona na wysyłce książek od mieszkańców Płocka dla Polonii argentyńskiej w zamian za zwierzęta dla płockiego zoo.

– Wybór Marty do filmu „Hydrozagadka” był oczywisty, bo kto, jak nie ona, zagrałby w produkcji nawiązującej do amerykańskich komiksów oraz filmów fabularnych, opowiadających o wyczynach superbohaterów, którzy ratują świat. Film jest dziś dziełem kultowym, choć od początku do końca wszystko jest w nim absurdalne: demonstracyjna sztuczność i kiczowatość przedstawionej historii, niedbały montaż, luki w akcji, kwestie wypowiadane w ostentacyjnie sztuczny sposób – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

W programie: pokaz filmu, przedstawienie 3 sezonu FILMOWEGO PŁOCKA oraz konkursy dla publiczności. Zostaną przygotowane leżaki. Nie wiadomo jednak ile osób się zjawi, dlatego warto zabrać ze sobą jakąś matę czy kocyk do rozłożenia na trawie. Przed seansem będzie wprowadzenie do filmu, a także kilka słów o Filmowym Płocku, bo to przecież nie koniec planów związanych z tym projektem. Zapowiedziano też niespodziankę przygotowaną przez dyrektora zoo, Krzysztofa Kelmana.

Pogoda ostatnio bywa dość kapryśna, dlatego nie zapomnijcie o kurtce bądź kocyku, aby się okryć.

Projekcja filmu rozpocznie się o godz. 21.00. Wstęp wolny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE