Reklama

W piątek Droga Krzyżowa, a za tydzień noc konfesjonałów

Opublikowano:
Autor:

W piątek Droga Krzyżowa, a za tydzień noc konfesjonałów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższy piątek ulicami Płocka przejdzie Droga Krzyżowa. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Płocka. Warto zabrać ze sobą lampiony.

W najbliższy piątek ulicami Płocka przejdzie Droga Krzyżowa. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Płocka. Warto zabrać ze sobą lampiony. 

Droga Krzyżowa odbędzie się 23 marca, rozpocznie ją msza św. o godz. 18.00, która odprawiona zostanie w bazylice katedralnej. Nabożeństwo rozpocznie się ok. godz. 18.40. Wierni pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery przejdą w modlitewnej zadumie ulicami Starego Miasta do płockiej Fary. Kuria zachęca również do przyniesienia ze sobą lampionów. 

- Serdecznie zapraszamy mieszkańców Płockiej Starówki i całego Miasta do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie - zachęca kuria. -  Niech Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie świadectwem wiary oraz błagalną modlitwą w intencji naszej Ojczyzny, która w tym roku obchodzi 100-lecie Odzyskania Niepodległości. 

W przyszłym tygodniu natomiast, już po raz dziewiąty płocka Fara organizuje noc konfesjonałów. 

- Inicjatywa powstała z myślą o tych, którzy w związku z licznymi zajęciami i obowiązkami zawodowymi oraz domowymi mają trudności, mimo dobrej woli, znaleźć czas, aby w ciszy i w spokoju doświadczyć tajemnicy pojednania z Bogiem - mówi ks. Wiesław Gutowski.

Księża spowiednicy będą oczekiwać w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, 30/31 marca, od godz. 20:30 do 02:00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE