Reklama

W piątek akcja walentynkowa na starówce

Opublikowano:
Autor:

W piątek akcja walentynkowa na starówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zabiorą ze sobą kwiaty, aby wszystkie wręczyć płocczanom o wielkim sercu. Płocki Wolontariat prowadzi akcję na rzecz 19-letniego wychowanka rodzinnego domu dziecka. W wieku 4 miesięcy Damian stracił dom i rodziców. Później wychowywała go sąsiadka, z pochodzenia płocczanka. Jako 17-latek trafił do domu dziecka.

Zabiorą ze sobą kwiaty, aby wszystkie wręczyć płocczanom o wielkim sercu. Płocki Wolontariat prowadzi akcję na rzecz 19-letniego wychowanka rodzinnego domu dziecka. W wieku 4 miesięcy Damian stracił dom i rodziców. Później wychowywała go sąsiadka, z pochodzenia płocczanka. Do domu dziecka trafił mając 17 lat.

Stowarzyszenie Wolontariuszy "Kapitał Ludzki" realizuje "Projekt Dom", aby wesprzeć podopiecznych z domów dziecka.

- Planujemy kupować mieszkania, w których pierwsze lata swojej dorosłości będą mogli spędzać młodzi ludzie opuszczający domy dziecka. Pierwszym podopiecznym jest 19-letni Damian. Takim ludziom jak on - młodym, zdolnym, ambitnym i pracowitym, naprawdę warto pomóc! - przekonują

Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 9 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej osobom, które po 1 stycznia 2012 roku opuściły – po osiągnięciu pełnoletności - rodzinę zastępczą, rodzinny dom dziecka, placówkę opiekuńczo-wychowawczą lub regionalną placówkę opiekuńczo-terapeutyczną przyznaje się pomoc na kontynuowanie nauki (to pomoc finansowa do momentu ukończenia nauki, maksymalnie do 25 roku życia), usamodzielnienie (wypłacana po zakończeniu pobierania pomocy na kontynuowanie nauki, nie później jednak niż do ukończenia 26 roku życia przez osobę usamodzielnianą), zagospodarowanie (wypłacana jest jednorazowo, nie później niż do ukończenia przez osobę usamodzielnianą 26 roku życia).

Na razie dzięki środkom zarobionym w Kapitalnym sklepie udało się kupić mieszkanie, aby 19-letni podopieczny stowarzyszenia mógł łatwiej wejść w samodzielne życie. Mieszkanie wymaga remontu (pomagają w tym również płockie firmy, sponsorując materiały budowlane, wymianę okien, z kolei wolontariusze szyją np. poduszki na sprzedaż), stąd ta walentynkowa akcja na płockiej starówce. W piątek, 14 lutego wolontariusze wyruszą z naręczami kwiatów do kawiarni i restauracji.

- W walentynki dzielimy się miłością z kochanymi przez nas ludźmi. Prosimy, podzielcie się swoim sercem także z Damianem - podopiecznym Stowarzyszenie Wolontariuszy "Kapitał Ludzki", wychowankiem rodzinnego domu dziecka.

W ten sposób zamierzają zbierać pieniądze na remont mieszkania dla Damiana. Początek akcji charytatywnej o godz. 16.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE