Reklama

W czwartek w Płocku możecie spotkać... Roberta Biedronia

Opublikowano:
Autor:

W czwartek w Płocku możecie spotkać... Roberta Biedronia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Robert Biedroń rozpoczął trasę przejazdową po różnych miastach w związku z nadchodzącymi wyborami na prezydenta Polski. Wizyta w Płocku będzie jednak krótka, również jutro zaplanował wizytę we Włocławku.

Robert Biedroń rozpoczął trasę przejazdową po różnych miastach w związku z nadchodzącymi wyborami na prezydenta Polski. Wizyta w Płocku będzie jednak krótka, również jutro zaplanował wizytę we Włocławku.

Według planu Robert Biedroń miałby zjawić się w Płocku 23 stycznia o godz. 12.30. Pierwsza część wizyty to spotkanie w biurze poselskim Arkadiusza Iwaniaka przy ul. Rembielińskiego 8, następnie przejdzie na poblisko targowisko, aby spotkać się z płocczanami. Całość potrwa ok. godzinę.

To kolejna wizyta Roberta Biedronia w Płocku. Przypomnijmy, że w naszym mieście, przed ogłoszeniem powstania partii Wiosna, odbyło się spotkanie w ramach cyklu nazwanego "Burza mózgów", zaprosił na konferencję prasową w plenerze z widokiem na kominy Zakładu Produkcyjnego PKN Orlen w maju 2019 r., z kolei we wrześniu uczestniczył w Marszu Równości i wspólnie z politykami Lewicy opowiadał o pomysłach na Polskę na Podolszycach Południe.

Biedroń nie jest zresztą pierwszym kandydatem na prezydenta Polski, który w terminarzu wizyt umieścił Płock i okolice. Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawiał swoją wizję prezydentury w listopadzie 2019 r. Zapewne wkrótce doczekamy się wizyt innych kandydatów (zgodnie z deklaracjami).

Na razie nie wyznaczono dokładnej daty wyborów prezydenckich, które odbędą się w 2020 r. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, ogłosi ją między 6 stycznia a 6 lutego br.  Według konstytucyjnych zapisów, wybory prezydenckie mogą się odbyć nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed zakończeniem urzędowania głowy państwa.  Obecny prezydent Andrzej Duda był zaprzysiężony 6 sierpnia 2015 roku, czyli zapewne wybory mogą odbyć się w pierwszej połowie roku - pod koniec kwietnia bądź w maju. Wynik wyborczy pokaże, czy ponownie kandydujący na urząd prezydenta Polski, Andrzej Duda (PiS) otrzyma drugą kadencję. Jego konkurentami (na razie nie są to kandydaci zarejestrowani) wstępnie mają być: Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Małgorzata Kidawa-Błońska (KO), Robert Biedroń (Lewica), kandydatem Konfederacji będzie poseł Krzysztof Bosak. Chęć do startu w wyborach prezydenckich wyraził również dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE