Reklama

Via Crucis na Starym Mieście i Górkach

Opublikowano:
Autor:

Via Crucis na Starym Mieście i Górkach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ordynariusz diecezji płockiej, biskup Piotr Libera, będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej, która w piątek 22 marca przejdzie ulicami Starego Miasta. Do uczestniczenia w tym wielkopostnym nabożeństwie zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Płocka.

Ordynariusz diecezji płockiej, biskup Piotr Libera, będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej, która w piątek 22 marca przejdzie ulicami Starego Miasta. Do uczestnictwa w tym wielkopostnym nabożeństwie zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Płocka.

O 18 w kościele św. Bartłomieja (fara) odprawiona zostanie msza święta, a po jej zakończeniu rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Płocka. Jej trasa wiedzie przez Stary Rynek po stronie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Plac Narutowicza, ulicę Kościuszki do kościoła św. Dominika (Górki), gdzie nastąpi zakończenie nabożeństwa. Na Drogę Krzyżową należy zabrać ze sobą świece, znicze, pochodnie lub latarki.

Organizatorzy zapraszają wszystkich płocczan, nie tylko tych mieszkających na Starym Mieście do jak najliczniejszego udziału w wielkopostnym nabożeństwie. – Niech Droga Krzyżowa ulicami Płocka będzie świadectwem wiary w zbawczą moc Krzyża Chrystusowego – czytamy w zaproszeniu. – Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE