Reklama

Uważaj, jak parkujesz. Towarzystwo czuwa

Opublikowano:
Autor:

Uważaj, jak parkujesz. Towarzystwo czuwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiadomo, że parkowanie w centrum to nie sielanka, ale z drugiej strony czasami ręce opadają na widok sposobu parkowania aut przez beztroskich kierowców. Niejakie Towarzystwo Rozsądnych Kierowców postanowiło najwyraźniej wziąć byka za rogi i nauczyć kierowców kultury.

Wiadomo, że parkowanie w centrum to nie sielanka, ale z drugiej strony czasami ręce opadają na widok sposobu parkowania aut przez beztroskich kierowców. Niejakie Towarzystwo Rozsądnych Kierowców postanowiło najwyraźniej wziąć byka za rogi i nauczyć kierowców kultury.

Ze środy na czwartek na szybie jednego z zaparkowanych równolegle do ulicy Kolegialnej samochodów pojawiła się kartka, którą z daleka śmiało można było wziąć za kolejne ogłoszenie z cyklu sprzedam auto marki... rocznik... itd. Krótki tekst składał się ledwie z jednego zdania, przy czym część wypisano drukowanymi literami i to z podkreśleniem dla lepszego efektu, a pozostałą kursywą oraz pogrubioną czcionką.  - KIEROWCO, parkuj ukośnie, nie jesteś sam – odezwę podpisało tajemnicze „Towarzystwo Rozsądnych Kierowców”.

Niestety, zabrakło jakichkolwiek danych o Towarzystwie, które swój apel wystosowało najwyraźniej jedynie w czynie obywatelskim. Nie wiadomo, czy w najbliższym czasie zobaczymy więcej podobnych kartek, czy też jest to jednorazowa akcja pokazowo-edukacyjna. W każdym razie w tej części ulicy Kolegialnej znaki nie precyzują sposobu parkowania (mamy zakaz postoju  i parkowania, ale ten nie dotyczy chodnika, na którym wydzielono część do parkowania).

Generalnie panuje spora samowolka. Jedno auto faktycznie parkuje równolegle do jezdni, przez co blokuje bez potrzeby sporo miejsca drugiemu, kolejne ukośnie, następne znów równolegle itd., jak w regularnym łańcuszku. Ktoś najwyraźniej nie docenił wdzięku tej symetrii i przyklajstrował kartkę. Może ta miała posłużyć jako zamiennik mniej zaszczytnej i mniej kulturalnej naklejki z męskim narządem rodnym dla najgorszych kierowców, którą niełatwo usunąć z karoserii.

W piątek w tym samym miejscu na Gradowskiego inny wybitny kierowca zablokował całkowicie chodnik, przez co przechodnie musieli schodzić na jezdnię. Na pobliskim osiedlu bezustannie zastawiany jest wjazd, pomimo upomnienia wypisanego na kostce, żeby nie parkować. W piątek w tym samym miejscu na Kolegialnej znów zaparkowano autem równolegle. Z tyłu na bagażniku widnieje zdecydowanie bardziej słynne od naklejki z pewną częścią ciała logo Rolling Stonesów z wytkniętym językiem...

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE