Reklama

Uwaga, zrzucą przynęty z samolotu

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, zrzucą przynęty z samolotu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja doustnego szczepienia lisów rozpocznie się 15 września i obejmie lasy, pola i łąki. Z samolotu zostaną zrzucone zielono-brązowe krążki o intensywnym rybim zapachu. Lepiej ich nie dotykać. Uważajmy także na domowych pupili. Również i ich należy trzymać z daleka od szczepionki.

Akcja doustnego szczepienia  lisów rozpocznie się 15 września i obejmie lasy, pola i łąki. Z samolotu zostaną zrzucone zielono-brązowe krążki o intensywnym rybim zapachu. Lepiej ich nie dotykać. Uważajmy także na domowych pupili. Również i ich należy trzymać z daleka od szczepionki.

Szczepionka przeciwko wściekliźnie będzie umieszczona w przynęcie, a następnie zrzucana z samolotu od 15 do 25 września nad obszarami zamieszkiwanymi przez lisy na terenie województwa mazowieckiego. Stosowny komunikat wydał już  w tej sprawie Mazowiecki Lekarz Weterynarii. Zrzuty odbędą się nad lasami,  łąkami  i polami, natomiast nie dotyczą terenów zabudowanych, jezior, stawów i rzek, czy innych akwenów wodnych.

Trzeba pamiętać, że szczepionka jest przeznaczona wyłącznie dla lisów. Nie powinniśmy jej dotykać, ani nie pozwolić na to nikomu z bliskich, psu czy kotu. W przeciwnym razie należy udać się natychmiast do lekarza, a z pupilem czy innym zwierzęciem gospodarskim do weterynarza. W przeciągu dwóch tygodni od terminu zrzutów psa powinno się wyprowadzać na smyczy, a kota trzymać w zamkniętych pomieszczeniach lub w transporterach. Producent szczepionki przeciwko wściekliźnie przestrzega myśliwych, aby ograniczyli swoje zapędy w okresie 14 dni od jej wyłożenia.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE