Reklama

Reklama

Uwaga, zamykają ul. Mostową. Zaczyna się proces rozdziału kanalizacji w rejonie starówki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Uwaga, zamykają ul. Mostową. Zaczyna się proces rozdziału kanalizacji w rejonie starówki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczyna się proces rozdziału kanalizacji w rejonie Starego Miasta. Oznacza to utrudnienia dla kierowców. Tuż po weekendzie zamknięta dla ruchu zostanie ul. Mostowa. Na tym jednak nie koniec.

Reklama

Jak podają Wodociągi Płockie, zaplanowane na 2022 rok prace obejmą ulicę Kościuszki, Plac Dąbrowskiego, Warszawską oraz Tumską i Mostową. W ramach tych działań m.in.  przebudowywana  zostanie  sieć kanalizacji ogólnospławnej na Wzgórzu Tumskim. Obszar ten znajduje się w strefie konserwatorskiej, więc będzie realizowany pod nadzorem archeologicznym.

Pierwszy etap prac zaplanowano na poniedziałek, 21 marca. To wtedy wykonawca rozpocznie roboty związane z uporządkowaniem gospodarki ściekowej w ul. Mostowej oraz w ul. Tumskiej. 

- Będzie realizowana budowa kanalizacji sanitarnej z jednoczesnym wyłączeniem ścieków sanitarnych z kanalizacji ogólnospławnej - podaje Ilona Bombalicka-Rozwora, asystent zarządu Wodociągów Płockich. - W trakcie realizacji inwestycji wystąpią utrudnienia w ruchu w ul. Mostowej na odcinku od Domu Pod Trąbami do alei im. Władysława Broniewskiego.

Utrudnienia potrwają do 15 kwietnia. Następnie prace przeniosą się w ul. Kościuszki, Plac Dąbrowskiego i Warszawską. 

- Prace te wykonywane będą z rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej, realizowanym w połączeniu z inwestycją Miejskiego Zarządu Dróg dotyczącą przebudowy tych ulic. W chwili obecnej przygotowywane jest postępowanie przetargowe w celu wyboru wykonawców - podają w Wodociągach.

Realizacja przewidziana jest na III – IV kwartał bieżącego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy