Reklama

Reklama

Uwaga! Powietrze jest dzisiaj wyjątkowo zatrute

Opublikowano: pon, 5 mar 2018 10:52
Autor:

Uwaga! Powietrze jest dzisiaj wyjątkowo zatrute - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na alarm biją dwie stacje pomiarowe w Płocku. Jedna na ul. Reja 28, druga przy Gimnazjum nr 5. Do jutra obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Reklama

Na alarm biją dwie stacje pomiarowe w Płocku. Jedna na ul. Reja 28, druga przy Gimnazjum nr 5. Do jutra obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Od rana jakość powietrza wykazana na dwóch stacjach w Płocku oznaczona jest jako niezdrowa. Stacje określają stopień zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu według wskaźnika AQI. Im jest wyższy, tym większy odsetek populacji jest narażony na wystąpienie negatywnych skutków zdrowotnych, związanych ze złą jakością powietrza.

Wskaźnik AQI jest podzielony na sześć kategorii określających poziom zagrożenia dla zdrowia. Wartość AQI ponad 300 oznacza, że jakość powietrza jest zagrażająca zdrowiu. Wskaźnik poniżej 50 oznacza, że jakość powietrza jest dobra.

Zgodnie z danymi ze stacji pomiarowych na ul. Reja 28 oraz przy Gimnazjum nr 5 wartość jakości powietrza (AQI) znajduje się na poziomie ok. 156, co oznacza, że każdy może doświadczyć negatywnych skutków zdrowotnych, a u osób wrażliwych mogą wystąpić poważniejsze dolegliwości.

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza dla pyłu zawieszonego PM2,5 i PM10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Mazowiecki Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia. Ostrzeżenie obowiązuje do 6 marca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.