Reklama

Uwaga na obcych kręcących się po domach

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na obcych kręcących się po domach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Złodzieje i oszuści nie próżnują, a naiwni mieszkańcy cały czas dają się nabrać na ich sztuczki. Policja apeluje: uwaga zwłaszcza na podejrzane osoby kręcące się po domach i oszustów wyłudzających pieniądze metodą na wnuczka.

Złodzieje i oszuści nie próżnują, a naiwni mieszkańcy cały czas dają się nabrać na ich sztuczki. Policja apeluje: uwaga zwłaszcza na podejrzane osoby kręcące się po domach i oszustów wyłudzających pieniądze metodą na wnuczka.

Mimo nieustannych sygnałów o coraz to nowych przypadkach kradzieży i oszustw, wciąż jesteśmy zaskakująco łatwowierni. Dajemy się oszukać wyłudzaczom przedstawiającym się jako krewni i proszącym o pilną pożyczkę, wpuszczamy obce osoby do domu, nie dzwonimy na policję widząc podejrzane osoby kręcące się po klatach schodowych.  Choć z naszą naiwnością jest nieco lepiej niż wcześniej, policjanci apelują, by nie dać się oszukać.

Bo złodzieje nie próżnują. Rzecznik płockiej policji informuje: w poniedziałek na terenie gm. Gąbin pojawiły się dwie kobiety o ciemnej karnacji. Zapukały do jednego z domów, chciały sprzedać mieszkającej tam starszej kobiecie koc. Po ich wyjściu okazało się, że z mieszkania zniknęły pieniądze. Złodzieje - uczula policja - bardzo często tak działają. Dwie osoby zagadują starszą osobę, a trzecia np. wchodzi przez okno i plądruje mieszkanie.

Na szczęście gorzej poszło oszustom działającym metodą na wnuczka.  - W piątek 28 marca w Płocku dwukrotnie ktoś usiłował wyłudzić pieniądze tą metodą- informuje Krzysztof Piasek. - W obydwu przypadkach dzwoniące osoby mówiły, że miały wypadek i potrzebują pieniędzy. Na szczęście starsze kobiety do których dzwoniono, skontaktowały się z rodziną Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, aby zachowali szczególną ostrożność i nie wpuszczali do domów osób, których nie znają, a także, by sprawdzali informacje o sytuacjach, o których ktoś opowiada im przez telefon.


Dostaliśmy też informację, że znów pod domach chodzą podejrzane osoby, które właściwie nic od nas nie chcą, udają, że przychodzą z informacją o nowo otwartym stoisku itp. Najlepiej po takiej wizycie od razu zadzwonić na policję. Czytaj też:Uwaga, podejrzane osoby chodzą po domach

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE