Od 1 października w skrzydle SP nr 3 ma działać Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. O ile radni – na najbliższej sesji, która odbędzie się w czwartek 26 sierpnia - wyrażą zgodę. Nie powinno być jednak problemu, gdyż sam zamiar zmiany siedziby placówki zaakceptowali już kilka miesięcy temu. Teraz trzeba jeszcze zdecydować ostatecznie w tym temacie.
Przypomnijmy, że obecnie zajmowany przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną budynek przy ul. Gajcego powstał w latach 80-tych. Przez ten czas ulegał wielu zniszczeniom, a dotychczasowe remonty przynosiły jedynie krótkotrwałe efekty. Cały budynek wymaga gruntownej modernizacji. Ale też baza lokalowa nie zaspokaja potrzeb placówki. Brakuje wystarczającej liczby gabinetów diagnostyczno-terapeutycznych czy pomieszczeń i wyposażenia do specjalistycznej terapii. Standard też pozostawia wiele do życzenia. Brakuje windy, a także odpowiednio dostosowanych łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ratuszowi urzędnicy uznali, że gruntowny remont budynku jest nieopłacalny. Lepiej będzie znaleźć dla poradni nową siedzibę.
Wybór padł na część Szkoły Podstawowej nr 3, w której wolne miejsce pojawiło się po ostatniej reformie oświaty, likwidującej gimnazja. Otóż na Wielkiej Płycie – po przeciwnych stronach pasażu Roguckiego – działały dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 i Gimnazjum nr 5, wcześniej SP nr 10. Po likwidacji gimnazjów „dziesiątki” nie reaktywowano, tylko w tych dwóch budynkach – przy ul. Kossobudzkiego i przy ul. Królowej Jadwigi, ulokowano SP nr 3. A że na tym osiedlu nie ma aż tak wielu dzieci, by w pełni zajęły oba budynki, w tym przy ul. Kossobudzkiego pozostało wolne miejsce.
Zaplanowano więc przebudowę nieruchomości, która umożliwiła dostosowanie pomieszczeń szkolnych do potrzeb poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, nowa siedziba poradni umożliwi lepszą realizację zadań w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zwiększy się liczba gabinetów diagnostyczno-terapeutycznych, będzie pełnowymiarowa sala do prowadzenia diagnozy i terapii integracji sensorycznej, powstanie sala do diagnozy i terapii dzieci autystycznych, sala wyciszeń oraz duża sala do prowadzenia zajęć grupowych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.