Reklama

Reklama

Urządzania pustych budynków szkolnych po reformie oświaty ciąg dalszy. Co powstanie w skrzydle „trójki”?

Opublikowano: 19 sierpnia 2021 04:00
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Urządzania pustych budynków szkolnych po reformie oświaty ciąg dalszy. Co powstanie w skrzydle „trójki”? - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Kossobudzkiego na Wielkiej Płycie nie uległa oczywiście likwidacji. W reformie oświaty z 2017 roku tej ulegały gimnazja. Ale spora część „trójki” została przeniesiona do budynku po Gimnazjum nr 5 przy ul. Królowej Jadwigi. Jak zagospodarowano wolne miejsce w gmachu przy Kossobudzkiego?

Reklama

Od 1 października w skrzydle SP nr 3 ma działać Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. O ile radni – na najbliższej sesji, która odbędzie się w czwartek 26 sierpnia - wyrażą zgodę. Nie powinno być jednak problemu, gdyż sam zamiar zmiany siedziby placówki zaakceptowali już kilka miesięcy temu. Teraz trzeba jeszcze zdecydować ostatecznie w tym temacie.

Przypomnijmy, że obecnie zajmowany przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną budynek przy ul. Gajcego powstał w latach 80-tych. Przez ten czas ulegał wielu zniszczeniom, a dotychczasowe remonty przynosiły jedynie krótkotrwałe efekty. Cały budynek wymaga gruntownej modernizacji. Ale też baza lokalowa nie zaspokaja potrzeb placówki. Brakuje wystarczającej liczby gabinetów diagnostyczno-terapeutycznych czy pomieszczeń i wyposażenia do specjalistycznej terapii. Standard też pozostawia wiele do życzenia. Brakuje windy, a także odpowiednio dostosowanych łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ratuszowi urzędnicy uznali, że gruntowny remont budynku jest nieopłacalny. Lepiej będzie znaleźć dla poradni nową siedzibę.

Wybór padł na część Szkoły Podstawowej nr 3, w której wolne miejsce pojawiło się po ostatniej reformie oświaty, likwidującej gimnazja. Otóż na Wielkiej Płycie – po przeciwnych stronach pasażu Roguckiego – działały dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 i Gimnazjum nr 5, wcześniej SP nr 10. Po likwidacji gimnazjów „dziesiątki” nie reaktywowano, tylko w tych dwóch budynkach – przy ul. Kossobudzkiego i przy ul. Królowej Jadwigi, ulokowano SP nr 3. A że na tym osiedlu nie ma aż tak wielu dzieci, by w pełni zajęły oba budynki, w tym przy ul. Kossobudzkiego pozostało wolne miejsce.

Zaplanowano więc przebudowę nieruchomości, która umożliwiła dostosowanie pomieszczeń szkolnych do potrzeb poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, nowa siedziba poradni umożliwi lepszą realizację zadań w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zwiększy się liczba gabinetów diagnostyczno-terapeutycznych, będzie pełnowymiarowa sala do prowadzenia diagnozy i terapii integracji sensorycznej, powstanie sala do diagnozy i terapii dzieci autystycznych, sala wyciszeń oraz duża sala do prowadzenia zajęć grupowych.

Czytaj też: Inwestycja za ponad 200 mln zł. Startuje budowa płockiego aquaparku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Roman

  Proponuję zrobić tam burdel z prawdziwego zdarzenia. Kto jest za?

 • miesiąc temu | ocena +4 / -0

  Fiona

  Szkoda że nie przeniesiono tam przedszkola, tylko zrujnowano drzewostan, bo się szalonym madkom nie chciało chodzić ciut dalej. A parkingów brak. Zieleni już też.

 • miesiąc temu | ocena +16 / -1

  Mieszkaniec Wielkiej Płyty

  Zwłaszcza, że wykonawca modernizacji budynku za nic ma mieszkańców pobliskich bloków. Nie dość, że prace budowlane trwają już prawie rok, hałas, palenie gumy przez pracowników po skończonej pracy i teksty "uważaj bo kostke porysujesz", my mamy małe dzieci w blokach, nie o nas chodzi dorosłych ale dzieci o osoby starsze. No i co najważniejsze żadne służby nie zajęty się uszkodzeniem rury gazowej przy dwóch blokach 11 piętrowych przez pracowników co było zgłaszane do inspektora nadzoru budowlanego, przeszło bez echa, właściciel firmy nawet telefonów nie odbierał. Wiem, że ten komentarz nic nie zdziała, ale chociaż się wysiliłem i napisałem.

  • miesiąc temu | ocena +6 / -0

   Ryszard

   Otóż to. Święte słowa. Przycinanie, wycinanie, rąbanie od siódmej rano. Hałas taki, że ani spać nie idzie (lato, okna są pootwierane w mieszkaniach), pracować też się nie da, że o wypoczynku nawet nie wspomnę. Rozumiem - jest remont musi być hałas, ale nie taki i nie przez tak długi czas. A ten nowy wjazd na teren szkoły to już mistrzostwo świata. Samochody już jeżdżą po chodniku nic sobie nie robiąc ze spacerujących czy bawiących się dzieci. Ale to Wolska właśnie.

   • miesiąc temu | ocena +2 / -1

    Józef Szwejk

    Jaka Wolska? Płock jest nie Wolska, tylko Vaterland.

    • miesiąc temu | ocena +0 / -0

     Józef Szwejk

     won, kundlu, od mojego nicka

     • miesiąc temu | ocena +0 / -0

      Kamila

      Oczywiście że zapłaci 30.000zl to sprostowanie do poprzedniej wypowiedzi

     • miesiąc temu | ocena +0 / -0

      Kamila

      Zgłoś go na policję i do portalu. Przestanie fikać podając się za kogoś innego. Jak zapłaci 30. 00 zł to mu się odechce

    • miesiąc temu | ocena +2 / -2

     Ryszard

     Taaaa? Zobacz na tym portalu jaka jest tęsknota za Wolską.

  • miesiąc temu | ocena +9 / -0

   Aha

   Dodam, że zrobiono wjazd do poradni prosto z wejścia na deptak czyli teraz auta będą w tyłek wjeżdżać spacerowiczom. Miejsca na chodnik tam już nie widzę.