Reklama

Upały wracają do Płocka. Kurtyny wodne też

Opublikowano:
Autor:

Upały wracają do Płocka. Kurtyny wodne też - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od jutra aż do 7 sierpnia temperatura w Płocku może w dzień przekraczać 30 stopni. Centrum Zarządzania Kryzysowego zapowiada, że jeśli okaże się to konieczne, uruchomi kurtyny wodne.

Od jutra aż do 7 sierpnia temperatura w Płocku może w dzień przekraczać 30 stopni. Centrum Zarządzania Kryzysowego zapowiada, że jeśli okaże się to konieczne, uruchomi kurtyny wodne.

Z prognozy pogody na najbliższe dni, którą podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wynika, że czeka nas kolejna fala upałów. Od soboty 3 sierpnia do środy 7 sierpnia temperatura powietrza w dzień może na terenie Płocka może przekroczyć 30 stopni Celsjusza w cieniu.

Centrum Zarządzania Kryzysowego przygotowuje się do ponownego rozstawienia – o ile zajdzie taka potrzeba – kurtynek wodnych w sześciu punktach: Rybaki (dwie), Nowy Rynek/Tumska, Tumska/Sienkiewicza,, Tumska/plac Narutowicza oraz Stary Rynek/Grodzka.

Przypominamy, że przy temperaturze powietrza przekraczającej 30 stopni w cieniu długie spędzanie czasu w słońcu oraz przebywanie w przegrzanym miejscu np. w samochodzie, brak okrycia głowy przy silnym nasłonecznieniu, zbyt intensywny wysiłek w czasie gorącego dnia może spowodować udar słoneczny.

Fot. Tomasz Paszkiewicz

Zobacz, co pisaliśmy na temat upałów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE