Reklama

Upał, a będzie jeszcze cieplej! Rozstawiono kolejne kurtyny wodne

Opublikowano:
Autor:

Upał, a będzie jeszcze cieplej! Rozstawiono kolejne kurtyny wodne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocczanie, którzy przebywają w mieście, powinni pamiętać o kilku zasadach, aby przetrwać te najgorętsze dni w roku. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło kolejne kurtyny wodne.

Płocczanie, którzy przebywają w mieście, powinni pamiętać o kilku zasadach, aby przetrwać te najgorętsze dni w roku. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło kolejne kurtyny wodne.

Wysokie temperatury, możliwe burze, a nawet trąby powietrzne – tak wygląda prognoza pogody dla Polski. Także w Płocku temperatury rozpieszczają zwolenników tropikalnych upałów.

Kurtyny wodne w Płocku znajdziemy w sześciu miejscach:

- Stary Rynek (dwie kurtyny),

- pl. Narutowicza / Tumska

- Tumska / Nowy Rynek

- Park Północny

- aleja Pawła Nowaka.

Jeśli będzie taka konieczność, dodatkowe kurtyny wodne uruchomi Państwowa Straż Pożarna.

Przy takich upałach najlepiej pamiętać o kilku zasadach. Trzeba uzupełniać płyny w organizmie i pić dużo wody, najlepiej niegazowanej. Ograniczajmy do minimum przebywanie na pełnym słońcu. Ponadto wychodźmy w domu w nakryciu głowy i wyłącznie w przewiewnej odzieży. Jeśli już wyjdziemy, wstąpmy do sklepu po krem filtrem UV i stosujmy krem przy każdym kolejnym wyjściu z domu. Nie forsujmy się zanadto. W pokoju, w którym przebywamy, przysłońmy okna. Nie zostawiajmy dzieci w samochodzie zaparkowanym w nasłonecznionym miejscu.

Pamiętajmy koniecznie o zwierzętach, im też będzie chciało się pić! Pomyślmy o tym, aby ustawić im miskę z wodą np. pod balkonem, gdzie będzie jakiś cień. Nie zostawiajmy swojego pupila w aucie, w którym będzie się czuł jak w nagrzanym piekarniku.

Fot. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE