Reklama

Umowa podpisana. Koniec prac jeszcze w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Umowa podpisana. Koniec prac jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w Urzędzie Miasta podpisana została umowa na remont i przebudowę ul. Bielskiej. Jest to związane z budową obwodnicy.

Dziś w Urzędzie Miasta podpisana została umowa na remont i przebudowę ul. Bielskiej. Jest to związane z budową obwodnicy.

Umowa została uroczyście podpisana przez Tomasza Żulewskiego, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg oraz Sławomira Cebo, przedstawiciela firmy Skanska. Wartość inwestycji to blisko 8,4 mln złotych, choć jak mówił prezydent, na początku roku pieniędzy na ten projekt nie było.

Wcześniej wyremontowano fragment przy skrzyżowaniu z ul. Targową, a budowa obwodnicy wymusza także remont fragmentu przy węźle "Bielska". Miasto chciało jednak większej inwestycji, choć koszty trochę zaskoczyły. Jak mówił prezydent, Ratusz szacował jednak koszty na ok. 4 mln złotych.

- Postanowiliśmy poszukać środków na remont i rozbudowę w trakcie roku, składając także wniosek do budżetu państwa, by skorzystać z subwencji ogólnej - wyjaśniał prezydent Andrzej Nowakowski. - Pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości prawie 1,7 mln z subwencji ogólnej. 

Prace zakładają min. przebudowę skrzyżowania ulic Bielskiej i Wiadukt. Po zakończeniu prac będzie tu rondo. Z kolei na krzyżówce z ul. Sierpecką powstanie sygnalizacja świetlna. Oprócz tego na całej długości powstanie chodnik, ścieżka rowerowa do Cmentarza Komunalnego, oświetlenie i zatoki autobusowe. Przy okazji przebudowana zostanie też kanalizacja. 

Lada dzień nastąpi przekazanie placu budowy, a prace mają się zakończyć 30 listopada. Wkrótce ruszą też remonty innych ulic na w tym rejonie. - Prosimy kierowców o wyrozumiałość. Efekt po zakończeniu prac będzie bardzo oczekiwany - apelował włodarz miasta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE