Reklama

Uchwycony przez fotopułapkę. Myślał, że będzie bezkarny

Opublikowano:
Autor:

Uchwycony przez fotopułapkę. Myślał, że będzie bezkarny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Wciąż mówi się o ochronie środowiska i o tym, żeby wspólnie dbać o czystość. Nie wszyscy jednak stosują się do tych zasad - mówi rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka. Chodzi o podrzucane śmieci w lesie czy na ulicy. - Strażnicy miejscy podczas służby walczą każdego dnia ze zjawiskiem nielegalnych wysypisk śmieci.

- Wciąż mówi się o ochronie środowiska i o tym, żeby wspólnie dbać o czystość. Nie wszyscy jednak stosują się do tych zasad - mówi rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka. Chodzi o podrzucane odpadów w lesie czy na ulicy. - Strażnicy miejscy podczas służby walczą każdego dnia ze zjawiskiem nielegalnych wysypisk śmieci.

Wyrzucanie odpadów z naruszeniem prawa? Rzeczniczka wskazuje na ul. Długą.

- Kilka dni temu, tuż po godz. 9.00, starszy mężczyzna wyrzucił dwie stare opony na teren zielony i pewnie wtedy wydawało mu się, że będzie bezkarny. Mężczyzna jednak przeliczył się, bo jego niecne zachowanie nagrała fotopułapka rozstawiona przez strażników miejskich. Obecnie trwają czynności ustalenia właściciela pojazdu. Grozi mu mandat karny lub wniosek do sądu.

Zgodnie z prawem porzucanie śmieci na przykład w lesie czy na ulicy traktowane jako wykroczenie, za które grozi kara w wysokości do 500 złotych.

W ostatnich dniach strażnicy miejscy wystawili kolejne cztery mandaty karne za palenie śmieciami w piecach. W ujawnionych przypadkach mieszkańcy do pieca  oprócz węgla i drzewa, wrzucali również sklejkę i duże ilości plastiku.

Fot. SM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE