Reklama

Tysiące płocczan mają już wakacje [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Tysiące płocczan mają już wakacje [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uśmiechom, śmiechom, pożegnaniom i wywijaniom cenzurkami nie było dziś, w piątek, końca. Nadeszły upragnione wakacje! Perspektywę błogiego leniuchowania z dala od klasówek ma kilkanaście tysięcy młodych płocczan. A reszta im zazdrości!

Uśmiechom, śmiechom, pożegnaniom i wywijaniom cenzurkami nie było dziś, w piątek, końca. Nadeszły upragnione wakacje! Perspektywę błogiego leniuchowania z dala od klasówek ma kilkanaście tysięcy młodych płocczan. A reszta im zazdrości!

Od rana przy każdej szkole można było spotkać zmierzające ku niej tłumy biało-czarno-granatowych z podrostków różnego wzrostu (te kolory przeważały, choć do końcoworocznej mody szkolnej coraz śmielej wkraczają najwyraźniej jaskrawe seledynowe albo pomarańczowe adidasy, a kołnierzyk, który nigdy nie widział krochmalu też nie jest rzadkością). Rzadko kiedy w szkołach bywa aż tak radośnie jak dziś i nieczęsto humory dopisują wszystkim jak jeden mąż - i uczniom, i nauczycielom, i paniom woźnym. Nawet jeśli świadectwo przyprawia o rumieniec wstydu, bo dwóje i tróje (i to na szynach!) to w końcu nie powód do chwały, to perspektywa dwóch miesięcy pełnej laby napawa optymizmem i raz dwa zapomina się o czekającej w domu burze.

Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Ratusza, wakacje rozpoczęło dziś ponad 14 tys. 800 uczniów miejskich szkół: 6870 z podstawówek, 3580 z gimnazjów i 4360 ze szkół ponadgimnazjalnych. Dodawszy do tego uczniów szkół prywatnych, śmiało można powiedzieć, że wakacyjne leniuchowanie zaczęło właśnie kilkanaście tysięcy młodych i najmłodszych płocczan. A więc - Pitagoras, bądźże zdrów, żegnaj szkoło, witaj przygodo!

Zakończenie roku w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku, fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE