Reklama

Tyle mają zarabiać płocczanie. Jesteśmy w czołówce

Opublikowano:
Autor:

Tyle mają zarabiać płocczanie. Jesteśmy w czołówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Główny Urząd Statystyczny wziął pod lupę polskie miasta. Zbadał, w których można było liczyć na największe zarobki w 2017 roku. Przeciętne zarobki, dodajmy.

Główny Urząd Statystyczny wziął pod lupę polskie miasta. Zbadał, w których można było liczyć na największe zarobki w 2017 roku. Przeciętne zarobki, dodajmy.

Przedstawione dane dotyczą 66 polskich miast na prawach powiatu. Największe kwoty nie trafiają do portfeli i na konta mieszkańców Warszawy, tylko wciąż do mieszkańców Jastrzębia Zdroju – 6,6 tys. zł. Mieszkańcy stolicy mogą więc liczyć na wynagrodzenie na poziomie 6 tys. 59 zł. Właśnie tyle miałoby wynosić przeciętna miesięczna pensja brutto w relacji do średniej krajowej.

Okazuje się w zestawieniu płocczanie okazują się zasobniejsi od mieszkańców Jaworzna (5 tys. 370 zł), Sopotu (5 tys. 313 zł), Gdańska (5 312 zł), Katowic (5 tys. 290 zł), Gliwic (5 tys. 117 zł), Dąbrowy Górniczej (5 rys. 96 zł), Wrocławia (5 tys. 70 zł), Poznania (5 tys. 62 zł), Gdyni (5 tys. 45 zł), Krakowa (4 tys. 966 zł) czy Szczecina (4 tys. 732 zł) z przeciętnymi zarobkami wynoszącymi 5 tys. 474 zł., co daje 120,9 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto. Oznacza to, że w porównaniu do zestawienia za 2016 r., awansowaliśmy z czwartej na trzecią pozycję.

Czy faktycznie tak powodzi się płocczanom pod względem finansowym? Każdy może zestawić sobie teraz dane statystyczne z rzeczywistością i odpowiedzieć sobie na to pytanie.

[ZT]16199[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE