Reklama

Trzecim wiceprezydentem Płocka będzie...

Opublikowano:
Autor:

Trzecim wiceprezydentem Płocka będzie... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko wskazuje na to, że trzecim zastępcą prezydenta Płocka zostanie Jacek Terebus, dotychczasowy pełnomocnik ds. inwestycji strategicznych.

Wszystko wskazuje na to, że trzecim zastępcą prezydenta Płocka zostanie Jacek Terebus, dotychczasowy pełnomocnik ds. inwestycji strategicznych.

Nowy wiceprezydent zastąpi na tym stanowisku dotychczasowego szefa pionu inwestycji - Cezarego Lewandowskiego. Z tym ostatnim było trochę tak, że na dwoje babka wróżyła - z jednej strony od co najmniej trzech lat mówiło się, że spośród trzech zastępców, to właśnie z jego wsparcia najszybciej zrezygnuje Andrzej Nowakowski. Lewandowski rzadziej niż pozostali zastępcy pojawiał sie u boku swego szefa, prawie nigdy nie widać go było na oficjalnych uroczystościach, od lat pozostawał w cieniu. Ale z drugiej strony Lewandowski nie opuścił fotela wiceprezydenta, choć w minionej kadencji nie obyło się przecież bez zmian wśród zastępców prezydenta - Krzysztofa Buczkowskiego zastąpił Krzysztof Izmajłowicz.

Teraz też - jak słyszeliśmy w kuluarowych rozmowach - nie było do końca jasne, czy Andrzej Nowakowski powoła go na nową kadencję czy postawi na kogoś nowego. A jednak  - jak podała płocka „Gazeta Wyborcza” Jacek Terebus jest szykowany na to stanowisko.

Również z naszych informacji wynika, że ten wybór jest przesądzony i to właśnie Jacek Terebus obejmie pion inwestycji w mieście. Sam zainteresowany w rozmowie z nami nie chciał potwierdzić tych informacji.

Jacek Terebus ma 34 lata, w 2011 został pełnomocnikiem prezydenta ds. inwestycji strategicznych. Odpowiadał przede wszystkim za największe inwestycje drogowe z dofinansowaniem zewnętrznym ostatnich lat - przebudowę Otolińskiej i Targowej, skrzyżowania Wyszogrodzkiej z Piłsudskiego i Graniczną, wszystkie trzy etapy tzw. małej obwodnicy, w ostatnich miesiącach zajmował się również kwestiami związanymi z Regionalnym Instrumentem Terytorialnym. Z wykształcenia Terebus jest inżynierem, kończył Wydział Budownictwa,  Mechaniki i Petrochemii na płockiej Politechnice, przed pracą w ratuszu był zatrudniony w polskiej filii włoskiej firmy KTI.

Prezydent nie wydał jeszcze zarządzenia powołującego Terebusa na wiceprezydenta, na oficjalne przyklepanie w dokumentach czeka też wybór rekomendowanego przez koalicyjne PSL Dariusza Ciarkowskiego na drugiego zastępcę prezydenta ds. komunalnych. Oficjalnie na razie prezydent ma tylko jednego zastępcę - Romana Siemiątkowskiego, który podobnie jak w minionej kadencji odpowiada za sprawy związane z oświatą, kulturą, opieką społeczną itd.

Na zdjęciu: Jacek Terebus, na drugim planie dotychczasowy wiceprezydent Cezary Lewandowski

fot. Portal Płock

 

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE