Reklama

Trwają prace na Sobótce. Idzie lato! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Trwają prace na Sobótce. Idzie lato! [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sobótka jest już prawie gotowa na zbliżające się wielkimi krokami lato. Plaża została wysprzątana, dno oczyszczone przez nurków, trwa też montaż pomostów nad zalewem.

Sobótka jest już prawie gotowa na zbliżające się wielkimi krokami lato. Plaża została wysprzątana, dno oczyszczone przez nurków, trwa też montaż pomostów nad zalewem.

Miejskie kąpielisko od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród płocczan, nic więc dziwnego, że gdy nadchodzą pierwsze upały, mieszkańcy utęsknieniem wyczekują rozpoczęcia sezonu nad zalewem. Zazwyczaj kąpielisko jest czynne mniej więcej od połowy czerwca, tak będzie również w tym roku.

Trwają właśnie ostatnie przygotowania do rozpoczęcia sezonu. Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora MZOS Piotra Gwoździa, kąpielisko miejskie zostanie udostępnione dla płocczan 17 czerwca. - Ponieważ już jutro, w sobotę odbędą się pierwsze zawody na Sobótce, czyli 10., jubileuszowa edycja ogólnopolskiego Triathlonu, rozpoczęliśmy już przygotowania do uruchomienia kąpieliska - mówi dyrektor MZOS. - Wykonujemy m.in. prace związane z oczyszczaniem dna zalewu, ustawianiem pomostów wyznaczających granice kąpieliska i lin rozgraniczających sektory dla tych, którzy potrafią pływać i dla tych, którzy dopiero się uczą, wysprzątano już również plażę.

Rejon Sobótki sprzątali dziś uczniowie szkół średnich w ramach proekologicznego projektu płockiego WOPR i Fortum. W tej chwili - dodaje Piotr Gwóźdź, trwają jeszcze przygotowania do jutrzejszej imprezy sportowej, czyli m.in. wytyczanie trasy na zalewie i rozstawianie miasteczka.

Kąpielisko z ratownikami i wypożyczalnią sprzętu plażowego i wodnego będą czynne od 17 czerwca do końca wakacji. W tym okresie ma też być udostępniona dla płocczan Anakonda, czyli zjeżdżalnia wodna.

Fot. Ewa Ablewska

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE