Reklama

Triathlon w Płocku. Ale co z wodą w Zalewie Sobótka?

Opublikowano:
Autor:

Triathlon w Płocku. Ale co z wodą w Zalewie Sobótka?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w niedzielę w Płocku odbędą się finałowe zawody cyklu Garmin Iron Triathlon 2020. Sporą grupę zawodników zaniepokoił fatalny stan Wisły w Płocku. Organizatorzy zbadali więc jakość wody w Zalewie Sobótka. 

Już w niedzielę w Płocku odbędą się finałowe zawody cyklu Garmin Iron Triathlon 2020. Sporą grupę zawodników zaniepokoił fatalny stan Wisły w Płocku. Organizatorzy zbadali więc jakość wody w Zalewie Sobótka. 

Niestety impreza odbywa się bez udziału kibiców. Zawodnicy na teren zawodów przybywają bez osób towarzyszących, a tworzenie się skupisk ludzkich na terenie zawodów i wzdłuż tras jest zakazane.

Impreza rozpocznie się w niedzielę 20 września na Sobótce startem na dystansie 1/2 IM (będą to jednocześnie mistrzostwa Polski), o 9.15 ruszą do walki zawodnicy na dystansie 1/8 IM, a o 11 i 11.30 - na dystansie 1/4 IM. Klasyczny Ironman to 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km, czyli maraton biegowy. Ceremonię wręczenia nagród za klasyfikację końcową cyklu Garmin Iron Triathlon 2020 zaplanowano o godz. 16.

Na Sobótce zaplanowano część pływacką zawodów. Gdy kraj obiegła informacja o kolejnej awarii w Warszawie i złym stanie wody w Wiśle, także w regionie Płocka, część osób, zamierzająca wystartować w płockim finale Garmin Iron Triathlon 2020, miała poważne obawy co do stanu wody także w Zalewie Sobótka. 

Organizatorzy zawodów wykonali więc badania:

- W związku z licznymi pytaniami o stan wody w Zalewie Sobótka, w którym odbędzie się etap pływacki zawodów, uspokajamy - wykonaliśmy badania, które rozwiewają wszelkie wątpliwości i potwierdzają, że woda spełnia wszelkie wymogi kąpieliska - ogłosili. 

Okazało się, że liczba Enterokoków kałowych w 100 ml wynosi 30 (norma - do 400), a Escherichia coli - poniżej 15 (norma - do 1000). Nie ma więc obaw o zdrowie uczestników.

Dla płocczan i przejeżdżających przez miasto istotna informacja jest taka, że w niedzielę wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach Płocka oraz powiatu. W godzinach 8 -14.30 zamknięte dla ruchu drogowego będą ulice: Stary Rynek, Zduńska, Okrzei, Kazimierza Wielkiego, Szpitalna oraz droga wojewódzka 562 na odcinku Płock - Biskupice. Z kolei w godzinach 10 - 16 wyłączone z ruchu drogowego będą ulice: Chojnackiego, Pl. Narutowicza, Teatralna, Kozia, Wyczałkowskiego i Piekarska. 

Oczywiście w przypadku konieczności wjazdu na trasę służb ratowniczych zostanie im to niezwłocznie umożliwione.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE