Reklama

Transport na lawecie. Na co zwrócić uwagę?

Opublikowano:
Autor:

Transport na lawecie. Na co zwrócić uwagę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdy dojdzie do wypadku lub samochód zepsuje się w drodze, jego transportem zwykle zajmuje się wyspecjalizowana firma. Pojazdy są bezpiecznie transportowane na lawecie. Pojawiają się również sytuacje, gdy najlepszą opcją jest samodzielne wynajęcie lawety. Co należy wiedzieć o mocowaniu ładunku na lawecie?

Gdy dojdzie do wypadku lub samochód zepsuje się w drodze, jego transportem zwykle zajmuje się wyspecjalizowana firma. Pojazdy są bezpiecznie transportowane na lawecie. Pojawiają się również sytuacje, gdy najlepszą opcją jest samodzielne wynajęcie lawety. Co należy wiedzieć o mocowaniu ładunku na lawecie?

Mocowanie samochodu na lawecie – wskazówki

Przy mocowaniu samochodu na lawecie warto skorzystać z pomocy bardziej doświadczonej osoby. Przede wszystkim nie należy tego robić w pojedynkę. Potrzebna jest druga osoba, która będzie obserwować, czy samochód znajduje się już we właściwej pozycji i zasygnalizuje, gdy trzeba zatrzymać auto. Należy wjechać tak, aby przód lawety był odpowiednio dociążony. Szacuje się, że około dziesięć procent rzeczywistej masy lawety wraz z samochodem powinno stanowić obciążenie haka. Można to sprawdzić za pomocą specjalnej wagi, którą należy kupić, jeżeli planujemy bardziej systematyczne korzystanie z lawety. Pasy mocujące warto założyć na trzy lub cztery koła. Klamry pasów należy starannie zamknąć. W przeciwnym razie samochód nie zostanie dobrze zabezpieczony i w efekcie poluzowania pasów może się wypiąć.

Bezpieczeństwo związane z mocowaniem ładunku na lawecie

Skuteczne umocowanie pojazdu na lawecie odgrywa istotną rolę nie tylko ze względu na potrzebę dowiezienia samochodu bez uszczerbku, ale również z powodu zachowania bezpieczeństwa na drodze. Spadający z lawety samochód zagraża zdrowiu i życiu uczestników ruchu drogowego. Niektóre kwestie związane z transportem podlegają regulacjom ustawowym. Zgodnie z prawem należy przestrzegać zasady, aby rzeczywista masa przyczepy nie przekraczała rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego. Obowiązkowe jest stosowanie pasów z homologacją. Należy zwrócić uwagę, czy nie uległy przetarciu, i czy klamry zapewniają odpowiednie naciągnięcie.

W jakich sytuacjach warto wynająć lawetę?

Wynajęcie lawety jest opłacalne, gdy chodzi o sprowadzenie samochodu z zagranicy. Ceny są zróżnicowane w zależności od rodzaju lawety, ale łatwo przeliczyć, że warto skorzystać z tej opcji. Ofertę można sprawdzić na przykład tutaj: www.tefra.com.pl/lawety. Laweta przydaje się miłośnikom zabytkowych samochodów. Właściciele chętnie prezentują posiadane modele podczas zlotów. Idealnie przygotowane auta najlepiej przewozić na lawecie. Zorganizowanie transportu jest również niezbędne w przypadku samochodów wyścigowych, które nie mogą poruszać się po ulicach, a jedynie w obrębie specjalnie do tego przeznaczonych, zamkniętych torów. Na lawetach przewozi się również nowe auta do salonów samochodowych. Są pomocne również w transporcie towarów innego rodzaju. Podczas przeprowadzki można nimi przewozić na przykład meble. W każdej sytuacji należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu ładunku, aby dojechał bez szwanku i stwarzania zagrożenia na drodze. Warto rozejrzeć się za sprawdzoną firmą, która dysponuje różnymi rodzajami lawet i oferuje atrakcyjne ceny.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE