Reklama

Trąba powietrzna nad Płockiem? Nie, to tylko...

Opublikowano:
Autor:

Trąba powietrzna nad Płockiem? Nie, to tylko... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pochmurno, mało światła, a dym unoszący się nad kombinatem wyglądał na ciemniejszy niż zwykle. TVN Meteo otrzymało od internauty film nakręcony niedaleko Płocka, a synoptycy dopatrzyli się na nim... leja kondensacyjnego, czyli zalążka trąby powietrznej.

Pochmurno, mało światła, a dym unoszący się nad kombinatem wyglądał na ciemniejszy niż zwykle. TVN Meteo otrzymało od internauty film nakręcony niedaleko Płocka, a synoptycy dopatrzyli się na nim... leja kondensacyjnego, czyli zalążka trąby powietrznej. 

Od kilku lat nad Płockiem 24 godziny na dobę unosi się charakterystyczny dym, wydobywający się z komina Instalacji Odsiarczania Spalin. W piątek 4 października rzeczywiście sprawiał wrażenie ciemniejszego niż zwykle. W koncernie tłumaczą, że to kwestia małej ilości światła. 

Jak napisał portal TVN Meteo na podstawie materiału przesłanego przez internautę, w okolicach Płocka mógł powstać lej kondensacyjny. Synoptyk stacji na zdjęciu dopatrzył się... chmury cumulonimbus capillatus z lejem kondensacyjnym.

- Jeśli chodzi o lej kondensacyjny, to jest to zalążek trąby powietrznej. Niewykluczone, ze na zdjęciach jest trąba, jednak trudno to określić, gdyż nie widać na nich tego, czy zjawisko dotknęło ziemi - napisał TVN Meteo. 

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że w piątek 4 października nie odnotowano nad Płockiem zjawiska trąby powietrznej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE