Reklama

Toruń stolicą turystyki edukacyjnej? LOT Toruń zwycięża w ważnym konkursie

Opublikowano:
Autor:

Toruń stolicą turystyki edukacyjnej? LOT Toruń zwycięża w ważnym konkursie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lokalna Organizacja Turystyczna z Torunia zwyciężyła w ministerialnym konkursie i w listopadzie zorganizuje wizytę studyjną dla kilkudziesięcioosobowej grupy nauczycieli. Odwiedzą oni także Toruń! Jaki jest cel tej wizyty?

Lokalna Organizacja Turystyczna z Torunia zwyciężyła w ministerialnym konkursie i w listopadzie zorganizuje wizytę studyjną dla kilkudziesięcioosobowej grupy nauczycieli. Odwiedzą oni także Toruń! Jaki jest cel tej wizyty?

Kryteria konkursu były jasno sprecyzowane - miały pokazywać obiekty zarządzane w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym, jednym z nich jest toruńskie Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży.

- Żeby wystartować w konkursie musieliśmy uwzględnić trzy takie obiekty, w całym kraju jest ich zaledwie 16, dlatego nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i Wyspą Spichrzów w Gdańsku - wylicza Leszek Szyczewski, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Toruniu.

Wygraliśmy w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Grant w wysokości 107 tys. zł przeznaczony zostanie na przygotowanie wyjazdu studyjnego dla grupy kilkudziesięciu nauczycieli, pracowników biur podróży i dziennikarzy z branży edukacyjnej z całej Polski. W ten sposób Lokalna Organizacja Turystyczna chce rozwijać turystykę edukacyjną w Toruniu.

- Podczas trzydniowego wyjazdu nauczyciele zwiedzą obiekty w Gdańsku, Sierpcu i Toruniu. Program ich wizyty w naszym mieście jest bardzo bogaty, nie zabraknie zwiedzania starego miasta z przewodnikiem oraz gmachu MCSM-u. To właśnie nauczyciele są inicjatorami wszelkiego rodzaju przedsięwzięć i wycieczek szkolnych, chcemy im pokazać, że Toruń ma wiele do zaoferowania - dodaje prezes Szyczewski. 

Zgodnie z założeniami study-touru trzeci dzień wizyty nauczyciele spędzą w Toruniu. MCSM dysponuje zarówno bazą noclegową, jak i dydaktyczną, jego prezentacja pomoże walczyć ze stereotypem Torunia jako miejscem wycieczek jednodniowych.

- Toruń to idealne miejsce na organizowanie kolonii, półkolonii i zimowisk. Rozwój turystyki edukacyjnej, a w niej zorganizowanej turystyki młodzieżowej to szansa na rozwój dla miasta, MCMS nie funkcjonowałby gdyby nie odwiedzający, których jest coraz więcej - mówi Katarzyna Pachucy z Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży.

Zaplanowany na początek listopada trzydniowy wyjazd, to tylko jeden z elementów budowania strategii rozwoju turystyki edukacyjnej w mieście. Powstanie także specjalny profil na Facebooku. Projekt zakończy konferencja podsumowująca z udziałem ekspertów.

- LOT Toruń zrzesza ponad 60 członków, chcemy zaprosić ich na tę konferencje, aby mogli dzielić się swoimi doświadczeniami, nie zabraknie także toruńskich samorządowców i pracowników innych instytucji, którzy przekonają naszych gości, że warto przyjechać do Torunia. W konferencji weźmie udział ok. 150 osób, w tym ministerialni eksperci i Małgorzata Karwat, przewodnicząca komisji turystyki młodzieżowej przy Polskiej Izbie Turystycznej - zdradza prezes LOT-u.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu studyjnego otrzymają także egzemplarz katalogu poświęconego toruńskim atrakcjom, których odbiorcami jest młodzież szkolna. Wydawnictwo będzie dystrybuowane także po konferencji.

Jeśli jesteś organizatorem wycieczek dla dzieci i młodzieży to możesz wziąć udział w study-tourze. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (znajdziesz go tutaj) i wysłać do mailowo do organizatorów pod adres: [email protected] do 27 października 2017 roku. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE