Reklama

To już pewne: będzie nowa inwestycja w zoo

Opublikowano:
Autor:

To już pewne: będzie nowa inwestycja w zoo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent miasta podpisał z marszałkiem województwa umowę na budowę wybieg dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich w płockim zoo. Dzikie koty przyjadą do nas najprawdopodobniej dopiero za rok - tyle ma potrwać budowa obiektu za 580 tys. zł.

Prezydent miasta podpisał z marszałkiem województwa umowę na budowę wybieg dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich w płockim zoo. Dzikie koty przyjadą do nas najprawdopodobniej dopiero za rok - tyle ma potrwać budowa obiektu za 580 tys. zł.

O tym, że płockie zoo nosi się z zamiarem budowy wybiegu dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich pisaliśmy już kilkakrotnie. Wiadomo było, że aby te plany się ziściły, trzeba było zastrzyku finansowego z Unii. 

Jak informuje biuro prasowe Ratusza, dziś  prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę  na budowę wybiegu. Miejska inwestycja będzie wsparta środkami Unii Europejskiej. Całość będzie kosztować 580 tys. zł, z czego lwia część, bo 435 tys. zł to unijne dofinansowanie. 

Jak już pisaliśmy, pomysł jest taki, by w niezagospodarowanym dotąd kącie obok wybiegu kangurów, na terenie w połowie płaskim, a w połowie położonym już na skarpie, wybudować kompleks dwóch przeszkolonych wybiegów - z jednej strony dla panter śnieżnych, z drugiej - dla tygrysów syberyjskich z korytarzem między nimi, po którym przemieszczaliby się zwiedzający. Wybiegi przypominałyby te dla lwów - dzikie koty oglądalibyśmy za szybą. - To ważne zwłaszcza w przypadku panter, które są płochliwe i raczej chowają się przed ludźmi, a za szybą zachowują się zupełnie swobodnie - mówił nam kilka miesięcy temu dyrektor Niweliński.

Poza wybiegami w ramach inwestycji zostanie także zagospodarowany niewykorzystany do tej pory teren skarpy - powstaną tam nowe alejki spacerowe i ławki dla zwiedzających.

Całość ma być gotowa do końca 2014 r., koty powinny pojawić się w Płocku na początku 2015 r. 

Wybiegi dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich przypominałyby te dla lwów, ale miałyby swój niepowtarzalny charakter oddający specyfikę tych kotów, fot. Małgorzata Rostowska/Portal Płock

Podpisanie umowy, fot. UMP


Czytaj też:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE