Reklama

Tłum pod płockimi sądami gęstnieje z dnia na dzień [FOTO, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Tłum pod płockimi sądami gęstnieje z dnia na dzień [FOTO, WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęło się w niedzielę od 20 minutowej pikiety 120 osób na chodniku przed gmachem płockich sądów. Dziś w czwartek przeciwko zmianom w sądownictwie wprowadzanym przez PiS protestowało w Płocku już ponad 500 osób, demonstracja trwała godzinę, a policja musiała wyłączyć z ruchu ulicę pomiędzy sądami a placem Narutowicza.

Rozpoczęło się w niedzielę od 20 minutowej pikiety 120 osób na chodniku przed gmachem płockich sądów. Dziś, w czwartek przeciwko zmianom w sądownictwie wprowadzanym przez PiS protestowało w Płocku już ponad 500 osób, demonstracja trwała godzinę, a policja musiała wyłączyć z ruchu ulicę pomiędzy sądami a placem Narutowicza.

Były przemówienia organizatorów i uczestników m.in emerytowanego prawnika, 20-letniej studentki, uczennicy Małachowianki, prezydenta Nowakowskiego. Młody chłopak odczytał listę płockich posłów głosujących za przyjęciem ustawy o Sądzie Najwyższym.

Wznoszono okrzyki m.in.: "Wolność, równość, demokracja!", "Wolne sądy!", "Duda wetuj!", "Młodzi z nami!", "Zjednoczona opozycja!", "PiS to wstyd!", "Lech Wałęsa!". Odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, a z głośników płynęła muzyka Chopina, Marka Grechuty oraz utwór "Kocham wolność" Chłopców z Placu Broni.

Na zakończenie utworzono "łańcuch światła" dookoła budynku sądów. Organizatorzy dziękowali policji za dobrą współpracę (przy okrzykach "Chodźcie z nami!") i zapowiedzieli kolejne demonstracje w piątek, sobotę i niedzielę. Podczas niedzielnego protestu mają obowiązywać czarne stroje oraz zapowiedziano udział "gościa specjalnego".

Zobaczcie zdjęcia i krótki filmik z protestu:

[YT]https://youtu.be/kr6y9bVf820[/YT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE