Reklama

Reklama

TikTok zamiast spowiedzi, Instagram a nie różaniec, portal randkowy zamiast Mszy. Tak już jest?

Opublikowano: wt, 2 lis 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

TikTok zamiast spowiedzi, Instagram a nie różaniec, portal randkowy zamiast Mszy. Tak już jest? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obojętność religijna wśród młodego pokolenia jest wielkim wyzwaniem. Jednak brak wiary w Boga w konsekwencji powoduje utratę sensu życia - mówi ks. biskup Mirosław Milewski.

Reklama

O obojętności religijnej wśród młodego pokolenia, która jest wielkim wyzwaniem dla Kościoła, mówił kilka dni temu biskup płocki Mirosław Milewski. Okazją do refleksji było bierzmowanie w parafii Rogozino koło Płocka.

- Obojętność religijna wśród młodego pokolenia jest wielkim wyzwaniem. Jednak brak wiary w Boga w konsekwencji powoduje utratę sensu życia - podkreśla ks. biskup Milewski, cytowany na stronie diecezji płockiej.

Z roku na rok wielu młodych ludzi przestaje się modlić i praktykować wiarę, młodzi tracą potrzebę modlitwy w grupie, wyjazdu na oazę, pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę.

- Zamiast spowiedzi jest TikTok, zamiast różańca Instagram, zamiast Mszy w niedzielę portal randkowy. Wielu młodych, zwłaszcza z wielkich miast, już się wypisało z katechezy, albo zrobi to zaraz po bierzmowaniu. To boli, ale Kościół nie może się poddać, nie może zaakceptować tego stanu rzeczy. Gdy autorytety tracą wartość, zastanawiamy się, gdzie można znaleźć pas transmisyjny do młodego pokolenia – przekonywał bp Milewski. 

Jak podkreśla diecezja płocka, duchowny zwrócił się z apelem do młodych, by nie odpuszczali tak łatwo spraw duchowych, bo niewiara powoduje „duchową ślepotę, która wprowadza w stan duchowej bezdomności”. A ktoś oderwany się od korzeni, od tego kim naprawdę jest, a w dalszej perspektywie traci sens życia. 

Ale jest szansa, może to być stan odwracalny - przykładem znany raper Jacek Mejer, czyli Mezo. Kas. biskup przypomniał wywiad z raperem, w którym Mezo przyznał, że nagle odkrył, iż tkwi w duchowym uśpieniu, więc zaczął się modlić, chodzić do kościoła, zadawać sobie pytania dotyczące wiary. I muzyk cieszy się, że wszedł na ścieżkę rozwoju duchowego, chce nią podążać, codziennie pół godziny spędza z Bogiem sam na sam, modli się, medytuje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -22

  Ralf

  Mirek chcesz wiedzieć co oddala młodych ludzi od Kościoła? HIPOKRYZJA!!!!

 • miesiąc temu | ocena +11 / -26

  strajk kobiet

  Linku niestety nie mogę dodawać na tym portalu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: milewski angielski

 • miesiąc temu | ocena +10 / -26

  belzebub

  Cytuję za jednym z serwisów internetowych: W trakcie swojego pobytu w Anglii, gdzie Milewski miał szlifować angielski, zamiast na plebani zamieszkał w malutkim mieszkaniu korepetytorki, która na czas pobytu swojego ucznia w UK wyprawiła swoją matkę do Polski. Biskup nie potrzebował luksusów. Pomieścił się z gospodynią w jednym pokoju.

  • miesiąc temu | ocena +25 / -4

   ciekawy

   Można prosić o link do artykułu?

 • miesiąc temu | ocena +11 / -26

  ***** ***

  Szanowny biskupie jak poszła nauka angielskiego mieszkając z korepetytorką? Czy ksiądz coś bredził o moralności?

 • miesiąc temu | ocena +3 / -26

  xyz

  Pieniądze polityków też pały przechowują ... skąd darowizny

 • miesiąc temu | ocena +27 / -32

  Komentarz

  Kto do tego doprowadził? Nikt inny jak sami księża, biskupi i inni hierarchowie kościoła latami zamiatania pod dywan pedofilii, defraudacji pieniędzy jak płocki Caritas, wmawiania ludziom, że są grzeszni, podczas gdy to wśród duchownych działy się rzeczy tak niemoralne, że strach przyznać. Kryli jedni drugich purpurowa mafia, wycierali gęby Janem P... Rozwiń

  • miesiąc temu | ocena +18 / -29

   dareczek 19865

   Dokładnie, ale oni widzę winę w każdym a nie w sobie i to jest problem, chcą siłą ludzi trzymac a nie jak kiedyś nauką, dobrem i uczciwością. Teraz jest pycha bogactwa i olewanie ludzi , pedofilia gdzie jest ukrywana a nie karana i dobrze że ludzie odchodzą bo kto chce wierzyć będzie ale w Boga a nie w kościół i klechów bo oni sa tylko ludźmi.

 • miesiąc temu | ocena +18 / -28

  ***** ***

  Jak się miewa bratanica "czcigodnego" biskupa Libery. Oni opowiadają o jakiejś moralności czy coś.