Reklama

Termoizolacja domu - co zrobić z resztkami styropianu?

Opublikowano:
Autor:

Termoizolacja domu - co zrobić z resztkami styropianu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Remontowałem stary dom po dziadkach. Wyrzuciłem stare meble, wymieniłem okna, instalację grzewczą oraz wykonałem termoizolację ze styropianu. Meble przyjęto w PSZOK, jednak resztki styropianu oraz pozostałe odpady kazano mi wyrzucić na własną rękę. Nie wiem, co dalej robić. Dlaczego PSZOK nie przyjął odpadów, które przywiozłem?” - pyta pan Mariusz z Bytomia. Firma ecoexpress24.pl wyjaśnia, jak legalnie usunąć odpady poremontowe.

„Remontowałem stary dom po dziadkach. Wyrzuciłem stare meble, wymieniłem okna, instalację grzewczą oraz wykonałem termoizolację ze styropianu. Meble przyjęto w PSZOK, jednak resztki styropianu oraz pozostałe odpady kazano mi wyrzucić na własną rękę. Nie wiem, co dalej robić. Dlaczego PSZOK nie przyjął odpadów, które przywiozłem?” - pyta pan Mariusz z Bytomia. Firma ecoexpress24.pl wyjaśnia, jak legalnie usunąć odpady poremontowe.

PSZOK a odbiór odpadów pobudowlanych

 PSZOK w Bytomiu działa przy ul. Jana Pawła II 10. Punkt przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16. W dni wolne od pracy oraz poza wyznaczonymi godzinami odpady nie są przyjmowane. PSZOK zajmuje się wyłącznie przyjmowaniem śmieci komunalnych, które dostarczają na miejsce mieszkańcy gminy - nie ma możliwości zamówienia odbioru odpadów przez PSZOK.

 - Prawo nakłada na PSZOK obowiązek odbierania odpadów komunalnych z listy zapisanej w ustawie. Są na niej wyszczególnione między innymi odpady wielkogabarytowe i meble, dlatego punkt je od Pana odebrał. Niestety, gmina może ustalić, że nie zgadza się na przyjmowanie odpadów pobudowlanych, takich jak styropian, ze względu na brak możliwości ich bezpiecznego składowania - wyjaśnia pracownik https://www.ecoexpress24.pl/. Aby pozbyć się styropianu w sposób legalny, można zamówić worki na odpady budowlane lub kontener na odpady. Cena wynajęcia pojemnika jest uzależniona od jego wielkości oraz lokalizacji, w której ma zostać postawiony. Najtańsze są worki na gruz. Bytom to miasto, w którym dostarcza się worki i kontenery nawet w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

 Jaki kontener zamówić na styropian?

 Jak zamowic kontener na smieci, by mieć pewność, że firma odbierze styropian?” - pyta dalej pan Mariusz z Bytomia. - Odbieramy styropian czysty oraz zanieczyszczony (np. kawałkami tynku i farby) w kontenerach na odpady poremontowe i pobudowlane. Pan Mariusz może wyrzucić do kontenera na śmieci poremontowe nie tylko styropian. Odbierzemy od niego również starą stolarkę okienną, pozostałości z instalacji grzewczej, a także inne odpady, które pojawiają podczas remontu - resztki siatki budowlanej, ceramiki i glazury, opakowania po farbach i cemencie lub zepsute narzędzia. - tłumaczy pracownik ogólnopolskiego przedsiębiorstwa ecoexpress24.pl.

 Zamówienie na kontener składa się poprzez prostą aplikację, w której wybiera się rodzaj i wielość pojemnika na odpady oraz lokalizację, do której ma zostać dostarczony. Płatność reguluje się za pomocą PayU, dzięki czemu skraca się czas oczekiwania na kontener.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE