Reklama

Reklama

Ten kierunek na Politechnice w Płocku ma świetne opinie. Ocena na 5 lat

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: MW

Ten kierunek na Politechnice w Płocku ma świetne opinie. Ocena na 5 lat - Zdjęcie główne

foto MW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) podjęło uchwałę w sprawie oceny programowej kierunku Mechanika i budowa maszyn prowadzonego w płockiej filii Politechniki Warszawskiej na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.

Reklama

Ocena programowa została dokonana w oparciu o raport z wiosennej wizytacji Zespołu Oceniającego PKA.

- Miło nam poinformować, że kierunek otrzymał ocenę pozytywną - mówi Monika Rutkowska-Ryciak z PW. - Oznacza to, że następna ocena programowa na kierunku Mechanika i budowa maszyn prowadzonym przez nasz Wydział powinna nastąpić w roku akademickim 2026/2027.

Prezydium PKA stwierdziło, że proces kształcenia realizowany na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku umożliwia studentom kierunku Mechanika i budowa maszyn osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.

Uzasadnieniem wydania oceny pozytywnej było spełnienie wszystkich kryteriów określonych w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Co oceniano? M.in. sposób konstrukcji programu studiów oraz jego zgodność ze standardem kształcenia, realizację programu, warunki przyjęć na studia i weryfikacji uzyskiwanych efektów uczenia się, w tym na etapie egzaminu dyplomowego, a także poziom kompetencji i doświadczenia kadry prowadzącej kształcenie.

Liczyło się także dostosowanie infrastruktury wykorzystywanej do realizacji programu studiów do potrzeb i celów kształcenia, relacje z otoczeniem społeczno-gospodarczym w odniesieniu do programu studiów, stopień umiędzynarodowienia kształcenia, jakość wsparcia studentów w procesie uczenia się, dostępność i jakość informacji o studiach oraz sposoby doskonalenia jakości kształcenia i ich skuteczność.

 - Ocena PKA w pełni koresponduje z oceną kierunku Mechanika i budowa maszyn w rankingu Perspektyw 2021 i potwierdza wysoką jakość kształcenia na kierunkach prowadzonych w kampusie PW w Płocku - podkreślają w PW.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy