Reklama

Reklama

Ten kierunek na Politechnice w Płocku ma świetne opinie. Ocena na 5 lat

Opublikowano: pon, 2 sie 2021 16:24
Autor: | Zdjęcie: MW

Ten kierunek na Politechnice w Płocku ma świetne opinie. Ocena na 5 lat - Zdjęcie główne

foto MW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) podjęło uchwałę w sprawie oceny programowej kierunku Mechanika i budowa maszyn prowadzonego w płockiej filii Politechniki Warszawskiej na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.

Reklama

Ocena programowa została dokonana w oparciu o raport z wiosennej wizytacji Zespołu Oceniającego PKA.

- Miło nam poinformować, że kierunek otrzymał ocenę pozytywną - mówi Monika Rutkowska-Ryciak z PW. - Oznacza to, że następna ocena programowa na kierunku Mechanika i budowa maszyn prowadzonym przez nasz Wydział powinna nastąpić w roku akademickim 2026/2027.

Prezydium PKA stwierdziło, że proces kształcenia realizowany na Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku umożliwia studentom kierunku Mechanika i budowa maszyn osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.

Uzasadnieniem wydania oceny pozytywnej było spełnienie wszystkich kryteriów określonych w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Co oceniano? M.in. sposób konstrukcji programu studiów oraz jego zgodność ze standardem kształcenia, realizację programu, warunki przyjęć na studia i weryfikacji uzyskiwanych efektów uczenia się, w tym na etapie egzaminu dyplomowego, a także poziom kompetencji i doświadczenia kadry prowadzącej kształcenie.

Liczyło się także dostosowanie infrastruktury wykorzystywanej do realizacji programu studiów do potrzeb i celów kształcenia, relacje z otoczeniem społeczno-gospodarczym w odniesieniu do programu studiów, stopień umiędzynarodowienia kształcenia, jakość wsparcia studentów w procesie uczenia się, dostępność i jakość informacji o studiach oraz sposoby doskonalenia jakości kształcenia i ich skuteczność.

 - Ocena PKA w pełni koresponduje z oceną kierunku Mechanika i budowa maszyn w rankingu Perspektyw 2021 i potwierdza wysoką jakość kształcenia na kierunkach prowadzonych w kampusie PW w Płocku - podkreślają w PW.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  Były student

  hahahahaha ocena pozytywna niezły wałek. Wykładowcy byli lub obecni alkoholicy, jeden przestępca skazany wyrokiem za łapówki od uczniów za zaliczenie przedmiotu, nauka programowania przez starego Andrzeja Chwieja na kartce papieru, zaliczenie równiez na papierze. WSPANIAŁA UCZELNIA- POLECAM

 • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Były.

  Uczelnia owszem jest dobra ale, używanie 15 letnich a czasami nawet 30 letnich programów już tak świetnie nie brzmi. Tak samo to, że nie które materiały bądź programy trzeba sobie "załatwić". Ile razy studenci wciągu 4 czy 6 lat byliście w jakimś dużym zakładzie zobaczyć ile rzeczy pokrywa się z teorią? Raz czy dwa? No właśnie... Po za tym każdy kt... Rozwiń

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  Marcin zalogowany

  studia wymagające, ale po tym kierunku nie ma problemów ze znalezieniem dobrej pracy

 • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -8

  Plocensis

  Szkoda, że ta uczelnia jeszcze 20 lat temu mogła się usamodzielnić i oddzielić od macierzy. A tak dalej jest zależna od rektora w stolicy. Uczniowie płacą za studia a pieniądze zamiast na rynek płocki trafiają do warszawy. Dofinansowania z UE na różne projekty badawcze, naukowe, inwestycyjne docelowo zawsze będą rozdzielane i lokowane w Warszawie. ... Rozwiń

  • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -0

   Kasia

   Uczniowie? Na studiach?

   • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Plocensis

    Możesz sie wszystkiego doczepić włącznie ze znakami interpunkcyjnymi. Raczej nie w tym leży problem. Jeżeli się nie zgadzasz napisz coś konkretnego. Jeżeli nie jesteś stąd odpisz konkrety co jest nie tak z moim tekstem pod względem merytorycznym

  • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -2

   Do Plocensis.

   Musimy się z Tobą zgodzić całkowicie. To o czym piszesz,doskonale widać z oddali. Cóż,historycznych MAZURÓW ,nie przekonasz!?