Reklama

Ten bieg wyciśnie z uczestników siódme poty. Co czeka śmiałków?

Opublikowano:
Autor:

Ten bieg wyciśnie z uczestników siódme poty. Co czeka śmiałków? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza kolejna edycja terenowego biegu z przeszkodami. Tym razem uczestnicy będą pokonywać swoje słabości w pięknej scenerii doliny Skrwy na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Czasu na podziwianie natury będzie jednak niewiele, ponieważ organizatorzy przygotowali sporo przeszkód, które z pewnością podniosą poziom adrenaliny.

Rusza kolejna edycja terenowego biegu z przeszkodami. Tym razem uczestnicy będą pokonywać swoje słabości w pięknej scenerii doliny Skrwy na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Czasu na podziwianie natury będzie jednak niewiele, ponieważ organizatorzy przygotowali sporo przeszkód, które z pewnością podniosą poziom adrenaliny.

W tym roku pierwszy bieg z cyklu Adrenaline Rush rusza już 31 marca. 

- Jedną z naszych autorskich przeszkód, jaką zafundujemy uczestnikom będzie nazwana przez nas nieprzypadkowo - Kostucha - mówi Mieszko Ogończyk-Mąkowski, dyrektor biegu. - To jedna z przeszkód o wysokim poziomie trudności, która po biegu będzie się śniła wielu uczestnikom. Z kolei na samym finiszu uczestnicy napotkają znaną z innych biegów przeszkodę typu multi rig - to taka konstrukcja przypominająca klatkę, do której przyczepione są różne “zawiesia” jak kółka olimpijskie czy drążki, po których dotrzeć należy do jej końca. Nasza wersja różni się jednak od tych, które spotkacie na innych biegach, ponieważ w wariancie dla Elite, będzie długa aż na 21 metrów!

W dolinie Skrwy na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego odbędą się 3 edycje Adrenaline Rush: 31 marca, 9 czerwca oraz 29 września.

- Jakość Adrenaline Rush została już wyróżniona zarówno komentarzami uczestników po pierwszej edycji, jak i kredytem zaufania, jakim obdarzyła nas organizacja OCR Polska, która już najbliższemu wydarzeniu przyznała status Biegu Partnerskiego - mówi Mieszko Ogończyk-Mąkowski.

Najbliższy bieg będzie podlegał certyfikacji i prawdopodobnie już czerwcowe wydarzenie umożliwi zawodnikom zdobycie kwalifikacji np. na start w Mistrzostwach Europy OCR (OCR - Obstacle Course Race - czyli profesjonalne określenie terenowych biegów z przeszkodami). Jeśli to się uda to właśnie Radotki oraz Płock staną się istotnym elementem na mapie europejskiego OCR.

Zapisując się na bieg mamy do wyboru start na jednym z dwóch dystansów - dłuższym (8km oraz 40 przeszkód) i krótszym - przygotowanym dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z OCR (4km oraz 25 przeszkód). Uczestnicy dłuższego dystansu mogą dodatkowo wybrać start w fali profesjonalnej (Elite) oraz fali dla sportowców amatorów (Open). 

Czym jest fala Elite? 

- Elite ma bardziej restrykcyjne zasady np. należy pokonać każdą przeszkodę i nie dopuszcza się pomagania sobie na trasie. W tej kategorii uczestnicy stawiają głównie na wynik sportowy - informują organizatorzy.

Niestety pakiety fali Elite dla mężczyzn rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Jest jednak dobra wiadomość dla pań. Pakiety na marcową edycję dla kobiet są jeszcze dostępne, a na zwycięzcę w kategorii Elite czeka 1500 zł. Uczestnicy w kategorii Open będą walczyć o kwotę 500 zł i jest to najwyższa nagroda pieniężna w Polsce w tego typu biegach.  

- Osoby, które nie będą się czuły na siłach lub nie będą w stanie pokonać przeszkody, będą mogły ją “zamienić” na karę w postaci np. biegowej rundy karnej - informują organizatorzy. - Nie należy się jednak przejmować, ponieważ trasa dla kategorii Open ma być wyzwaniem, ale takim do przejścia dla każdego, kto gotów będzie pokonać własne słabości.

Szczegóły dotyczące najbliższego wydarzenia oraz kolejnych jego edycji przedstawione są na profilu Adrenaline Rush Poland oraz na stronie www.adrenalinerush.pl. Warto sprawdzić promocje dla grup zorganizowanych oraz uczestników, którzy zdecydują się wziąć udział w większej ilości edycji. Zapisywanie się na każdą kolejną ma być premiowane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE