Reklama

Takiego sklepu w Płocku jeszcze nie było. Każdy może dać coś od siebie

Opublikowano:
Autor:

Takiego sklepu w Płocku jeszcze nie było. Każdy może dać coś od siebie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Idea sklepów charytatywnych dotarła do Płocka. Dziś na Tumskiej oficjalnie zainaugurowano działalność "Kapitalnego Sklepu".

Idea sklepów charytatywnych dotarła do Płocka. Dziś na Tumskiej oficjalnie zainaugurowano działalność "Kapitalnego Sklepu". 

Jak działa sklep charytatywny? To całkiem proste. Każdy z nas może przynieść zbędny przedmiot - książki, ubrania, meble, biżuterię, gry planszowe... dosłownie wszystko. Wolontariusze dzielą przedmioty i każdemu z nich przyporządkowują cenę. Towar następnie można kupić, a zyski z działalności zostaną przekazane na działalność charytatywną. 

- Wyjątkowość sklepu polega na tym, że w jego działanie może się włączyć każdy - mówiła na otwarciu Beata Olszewska, prezes stowarzyszenia wolontariuszy "Kapitał Ludzki". - Można przynieść rzeczy, które nie cieszą już oczu i duszy. Środki będziemy przekazywać na cele pomocowe. Nie chcę jeszcze mówić, na co konkretnie przeznaczymy środki, bo najpierw chcemy zacząć zarabiać. Będziemy informować, komu możemy pomóc dzięki temu miejscu. 

Jak mówiła Olszewska, w Polsce istnieje około 20 takich sklepów, ale płocki jest wyjątkowy. Jako jedyny jest oparty wyłącznie o pracę wolontariuszy. W przyszłości może dać pracę osobom, które jej potrzebują. 

- Bez Beaty Olszewskiej nie byłoby nie tylko tego sklepu, ale też wolontariatu w Płocku w takim wydaniu - podkreślał prezydent Andrzej Nowakowski. - Ważne, żeby było to miejscem spotkań dobrych ludzi. 

Włodarz miasta poprowadził także pierwszą aukcję. Wylicytowano dwanaście przedmiotów, a lekko licząc co kasy sklepu trafiło kilka tysięcy złotych. Najdroższa okazała się replika koszulki piłkarzy nożnych Wisły Płock kosztowała 510 złotych. Za koszulkę szczypiornistów trzeba było zapłacić 300 złotych. 

Kapitalny Sklep znajdziecie przy ul. Tumskiej 9. Jeszcze godzinę po otwarciu w asortymencie placówki były takie przedmioty jak choćby konsola PlayStation 1. Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00, a w soboty od 10:00 do 14:00. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE