Reklama

Takie będą nowe wiaty przystankowe[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Takie będą nowe wiaty przystankowe[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Ratusz pokazał projekt nowych wiat przystankowych i poinformował, że rozpoczął się już demontaż starych wiat na terenie miasta.

Płocki Ratusz pokazał projekt nowych wiat przystankowych i poinformował, że rozpoczął się już demontaż starych wiat na terenie miasta.

Po demontażu, stare wiaty powędrują w nowe miejsca, natomiast tam, gdzie chwilowo wiat zabraknie, zostaną ustawione nowe i bardziej nowoczesne. W różnych lokalizacjach, najprawdopodobniej we wrześniu, pojawi się 20 wiat wyposażonych w jedno- lub dwustronne tablice elektronicznej informacji pasażerskiej, które będą albo zainstalowane we wnętrzu wiaty, albo staną na postumencie. W środku pojawią się ławki do siedzenia, natomiast boczne części ozdobią wzory przypominające wycinanki zarówno w tylnej części, jak i po bokach. Dach chroniący przed deszczem i podmuchami wiatru będzie jakby nadwieszony, w kształcie przeciwdziałającym zaleganiu wody na jego górnej części. Także do niego zostanie przymocowana tablica z nazwą przystanku wraz z numerami poszczególnych linii, które zatrzymują się na danym przystanku. Zadbano również o monitoring i przycisk antynapadowy, które mają zapobiec uszkodzeniom nowych obiektów.

Zakończono już etap sporządzania dokumentacji i przystąpiono do stopniowego montażu wiat, których wielkość uzależniono od natężenia ruchu w danym segmencie miasta. Za budowę nowych przystanków odpowiada firma Wasko z Gliwic. Jak podaje Ratusz, koszty inwestycji to ponad 2 mln zł.

Wizualizacje -  UMP

Czytaj też: ,

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE