Reklama

Tak będzie wyglądała szafa [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Tak będzie wyglądała szafa [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęła się termomodernizacja żółtego wieżowca na Podolszycach vis a vis Galerii Wisła. Charakterystyczny budynek zmieni się nie do poznania - zniknie mało urodziwa blacha, blok zyska też nowy kolor.

Zaczęła się termomodernizacja żółtego wieżowca na Podolszycach vis a vis Galerii Wisła. Charakterystyczny budynek  zmieni się nie do poznania - zniknie mało urodziwa blacha, blok zyska też nowy kolor.

Wokół popularnej szafy, jak nazwano charakterystyczny, bo nie za ładny i samotny wieżowiec na skraju Podolszyc i Zielonego Jaru, zaczęto rozstawiać rusztowania - zaczęła się termomodernizacjabudynku. Podobnie jak inne docieplane od kilku lat bloki Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej budynek przy okazji przejdzie kapitalny remont - oprócz docieplenia, wyremontowany zostanie dach, a także założone  zostaną  osłony  balkonowe, które zdaniem władz spółdzielni spowodują poprawę  estetyki elewacji, wykonane będzie też nowe zadaszenie wejść do klatek schodowych. Wewnątrz budynku zostanie przeprowadzony remont instalacji centralnego ogrzewania.

Co najważniejsze - szafa zmieni kolor, na szczęście nie na tak jaskrawy jak niektóre bloki na płockich osiedlach. Barwy będą stonowane, ale już nie żółte - wybrano kolory écru i szary. - Faktycznie, mieliśmy już dość tej żółtej barwy, dlatego wybraliśmy beże i szarości, które są bardziej eleganckie - przyznaje Anna Goździkowska, kierowniczka działu inwestycji w spółdzielni. - Góra będzie jaśniejsza, dół ciemniejszy z zachowaniem istniejącego  poziomie parteru  klinkieru. Projekt został uzgodniony z działem estetyzacji w Urzędzie Miasta.

Wiceprezes spółdzielni, Janusz Pawłowski zastrzega, że dostępna wizualizacja nie oddaje rzeczywistej kolorystyki, którą uzyska budynek. - Rzeczywisty urok zestawienia tych barw  można  ocenić  na podstawie  próbnika palety barw Ceresit  Color System  - wskazuje wiceszef MSM.

Prace już się zaczęły. Jak dowiedzieliśmy się Anny Goździkowskiej, w pierwszej kolejności zostanie zerwana blacha z wełną, następnie blok zostanie ocieplony - jak to się fachowo nazwya -  "w bezspoinowym systemie ociepleń z zastosowaniem termokołków  i  wyprawy elewacyjnej z silikonowych tynków barwionych w masie z ochroną mikrobiologiczną oraz  styropianu i wełny".

Na zakończenie prac wykonawca ma czas do końca września, ale niewykluczone, że wszystko będzie gotowe wcześniej.  Spółdzielnia nie podaje kosztów termomodernizacji, jednak zastrzega, że nie odbiegają one znacząco od kwot, które trzeba było zapłacić za docieplenie budynków podobnej wielkości.

Przy budynku rozpoczął się montaż rusztowań, fot. Portal Płock, wizualizacje - MSM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE