Reklama

Szykują się zmiany w spółkach. Personalne

Opublikowano:
Autor:

Szykują się zmiany w spółkach. Personalne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak wynika z naszych informacji, szykują się kolejne zmiany kadrowe w dwóch miejskich spółkach.

Jak wynika z naszych informacji, szykują się kolejne zmiany kadrowe w dwóch miejskich spółkach.

Chodzi o Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej -TBS oraz Inwestycje Miejskie. W tej pierwszej spółce od kilku miesięcy, czyli od chwili, gdy ze stanowiskiem pożegnała się dotychczasowa prezeska Wioletta Magin, wolny jest fotel prezesa zarządu. Obecnie spółką zarządza rekomendowany przez PSL wiceprezes Arkadiusz Kochanowicz. Nieoficjalnie mówi się, że w najbliższych dniach to on zostanie wybrany na prezesa.

Ale wraz z tym ruchem w spółce nie zniknie bynajmniej stanowisko wiceprezesa. Z informacji, które krążą w kuluarowych rozmowach, wynika, że fotel wiceszefa spółki zajmie prawdopodobnie Kamil Rybacki, dotychczasowy wiceprezes innej miejskiej spółki, czyli Inwestycji Miejskich.

Szykowane zmiany mają związek m.in. z przygotowaniami do sporej inwestycji, której podjął się MZGM - renowacji zabytkowej kamienicy przy Sienkiewicza 38 na potrzeby kilkudziesięciu nowych mieszkań komunalnych. W tym kierunku mają właśnie iść zmiany w działalności obu spółek - Inwestycje spełniły już swoją rolę, wybudowały przedszkola, halę Siedemdziesiątki i inne obiekty i teraz rola tej spółki ma się zmniejszyć na rzecz MZGM. Logiczne wydaje się, że po takich zmianach ograniczających zadania spółce wystarczy jednoosobowy, a nie - jak dotąd - dwuosobowy zarząd.  Dlatego niewykluczone, że gdy Rybacki odejdzie do MZGM-TBS, zlikwidowane zostanie również jego dotychczasowe stanowisko w zarządzie Inwestycji Miejskich.  

Ratusz nie komentuje na razie tych informacji. - Potwierdzamy jedynie, że w ciągu najbliższych dni zbiorą się rady nadzorcze obu spółek - zapowiada Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza.

Czytaj też:

Na zdjęciach: Kamil Rybacki i Arkadiusz Kochanowicz, fot. Portal Płock

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE