Reklama

Szybsze odmrażanie gospodarki tam, gdzie jest mało zachorowań? Premier: zastanawiamy się

Opublikowano:
Autor:

Szybsze odmrażanie gospodarki tam, gdzie jest mało zachorowań? Premier: zastanawiamy się  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy jest szansa, żeby niektóre części kraju były odmrażane szybciej, niż pozostałe? Pytany o to premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że jest taki pomysł.

Czy jest szansa, żeby niektóre części kraju były odmrażane szybciej, niż pozostałe? Pytany o to premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że jest taki pomysł. 

Kilka dni temu rząd przedstawił IV etapy odmrażania gospodarki, ale bez konkretnych dat. To, jak szybko będzie można luzować kolejne obostrzenia, rząd uzależnia od liczby zachorowań. 

Są miasta i powiaty, w których zakażeń koronawirusem jest zdecydowanie więcej. Są jednak takie, w tym właśnie Płock, gdzie liczbę zakażeń można policzyć, dosłownie, na palcach jednej ręki. Na tę chwilę w Płocku i powiecie płockim są tylko trzy potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Czy jest zatem szansa, że w takich regionach odmrażanie gospodarki będzie mogło postępować szybciej? 

- Zastanawiamy się nad tym, żeby pewne reguły, które pozwalałyby w szerszym stopniu na otwarcie działalności gospodarczej, obowiązywały w innym stopniu w powiatach, w których jest 0 zakażeń lub ta liczba nie przekracza 5 czy 10. Na razie takie decyzje jednak jeszcze nie zapadły - odpowiedział Mateusz Morawiecki. 

Jak dodał premier, rząd będzie bardzo ostrożny w otwieraniu kolejnych gałęzi gospodarki tak, żeby epidemia nie rozprzestrzeniła się do takiej skali jak w innych krajach. Ważne będzie też kryterium liczby łóżek na oddziałach i szpitalach zakaźnych. Na dziś hospitalizowanych jest ok. 2500 pacjentów z COVID-19, więc jak przekazał premier, obłożenie wynosi 15-20 proc. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE