Reklama

Szukasz pomysłu na biznes? Będą warsztaty, seminaria i szkolenia

Opublikowano:
Autor:

Szukasz pomysłu na biznes? Będą warsztaty, seminaria i szkolenia  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Warsztaty zarządzania stresem i grafiki komputerowej, wykłady motywacyjne i panele dyskusyjne - to tylko niektóre punkty XII Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który ruszy już 16 listopada.

Warsztaty zarządzania stresem i grafiki komputerowej, wykłady motywacyjne i panele dyskusyjne - to tylko niektóre punkty XII Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który ruszy już 16 listopada. 

Niemal tradycyjnie w listopadzie przypada Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Weźmie w nim udział 170 państw, a to oznacza tysiące warsztatów na całym świecie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Biznes bez barier".

- Chcemy docenić to, jak ważną wartością jest różnorodność w biznesie, ale również zastanowić się nad tym, jakie narzędzia mogą pomóc osobom, dla których przedsiębiorczość stanowi prawdziwe wyzwanie - mówił na konferencji prasowej Jacek Terebus, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. - To temat ważny i aktualny. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii i rozrastającego się rynku usług sukces w biznesie stał się możliwy dla tych, którzy dawnej nie mieli szans na rozwój w tej sferze. Każdy nowy pomysł, niestandardowe rozwiązanie sprawiają, że kultura przedsiębiorczości ma się coraz lepiej.

 W Płocku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości ruszy w sobotę 16 listopada - w galerii Mazovia odbędzie dyskusja: "Młodzi influencerzy czy młodzi przedsiębiorcy?". Wezmą w niej udział znani z internetu Marcin Dubiel (ponad 1,2 mln subskrypcji na YouTubie), Julia Kostera (550 tys. subskrypcji) i Cezary Gołębiewski.

Kolejne wydarzenia ruszą w poniedziałek i potrwają do soboty. Warto się zainteresować - na niektóre wydarzenia można wejść "z ulicy", ale na niektóre trzeba się zapisać. Na płocczan czeka wiele ciekawych wydarzeń, m.in. warsztaty Design Thinking współorganizowane z Google i PFR w Staromiejskim Centrum Biznesu Przetwornia, konferencja „Mentoring w biznesie” w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym czy szkolenia prowadzone przez fundację LEAN EDUCATION. Pełną listę wydarzeń w Płocku można znaleźć na stronie wydarzenia na facebook’u – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Płocku.

Tydzień przedsiębiorczości zwieńczy III płocki Hackathon, czyli maraton programowania, który ruszy w sobotni poranek, ale skończy się w niedzielę. 

- Wiemy, że przyjadą też mieszkańcy innych miast. Spodziewamy się ok. 90 uczestników. Bardzo fajnie, że układa się to w jeden, wspólny ciąg - mówił Tomasz Turczynowicz, prezes firmy Smart Factor. - Przeprowadzimy warsztaty z programowania dla dzieci i seniorów. Myślę, że będą mile zaskoczeni. 

Jak mówił Turczynowicz, podczas trzeciego Hackathonu będą osoby, które brały udział w poprzednich edycjach, a w międzyczasie zrobiły karierę - wygrały np. edycje na Malcie. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. 

- Chcemy pokazać, że to pierwszy krok do prawdziwej kariery. Cieszymy się, dwa potężne światowe podmioty, firmy VISA i HERE [dostarczająca nawigacje samochodowe - przyp. autora] wskazały Płock jako miejsce, z którego chciałyby czerpać zasoby do pracy, praktyk, staży międzynarodowych. Mówimy o praktykach kilku-kilkunastomiesięcznych. Firmy realizują projekty międzynarodowe. Jest taki cel, że wybrane zespoły zostaną zaproszone do Azji czy na Bliski Wschód - mówił Turczynowicz. 

Szczegółową rozpiskę wydarzeń z okazji XIII Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości można znaleźć na stronie wydarzenia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE