Reklama

Szukają imion dla dwóch panter i tygrysa

Opublikowano:
Autor:

Szukają imion dla dwóch panter i tygrysa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki ogród zoologiczny potrzebuje tym razem aż trzech imion, dla pary panter śnieżnych i dla samca tygrysa syberyjskiego. Wcześniej jednak warto wpaść do zoo, aby przekonać się, czy wymyślone imiona faktycznie pasują do przedstawicieli kociej rodzinki.

Płocki ogród zoologiczny potrzebuje tym razem aż trzech imion, dla pary panter śnieżnych i dla samca tygrysa syberyjskiego. Wcześniej jednak warto wpaść do zoo, aby przekonać się, czy wymyślone imiona faktycznie pasują do przedstawicieli kociej rodzinki.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy, jak to nowe wybiegi dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich doczekały się pierwszych lokatorów. Teraz zoo ogłosiło konkurs na imiona dla swoich podopiecznych, ale już nie dla dwóch, tylko trzech dużych kotów, pary panter śnieżnych i jednego tygrysa syberyjskiego. Od kilku dni możemy podziwiać te piękne okazy, które zostały ulokowane „po sąsiedzku”.

Transport zwierząt do Płocka sponsorował Orlen. Zakład obiecał także nagrody rzeczowe dla autorów najtrafniej dobranych imion dla trójki drapieżnych kotów. Zgodnie z zasadami konkursu imiona mogą nawiązywać do nazwy naszego miasta lub do charakteru naszych długo wyczekiwanych nabytków. Tym bardziej warto szybciutko wybrać się do zoo na spacer po zimowym szlaku (m. in. z reniferami w planie) i spędzić trochę czasu na obserwacji. Może uda się wychwycić coś typowego w ich zachowaniu, co okaże się pomocne. W trakcie szukania możliwości, wystrzegajmy się lepiej imion typowych dla ludzi. Propozycje należy przysyłać do 11 grudnia na adres mailowy: konkurs@zoo.plock.pl.

Na zachętę dodajmy, że poza nagrodami rzeczowymi od PKN Orlen, na zwycięzców będą czekały zaproszenia na indywidualny spacer po ogrodzie zoologicznym.

Czytaj też:

A tak wyglądało otwarcie nowych wybiegów już ze zwierzętami:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE