Reklama

Szukają chętnych na zdjęcia. Zapisz się!

Opublikowano:
Autor:

Szukają chętnych na zdjęcia. Zapisz się! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapowiada się nie lada gratka dla wszystkich miłośników fotoreportażu. Młodych talentów spośród uczestników dwudniowych warsztatów poszuka laureatka wielu prestiżowych nagród fotograficznych Karolina Jonderko. Warsztatom będzie towarzyszyła wystawa prezentująca najlepsze zdjęcia fotoreporterów z 2014 roku, m. in. autorstwa płocczanina, Piotra Augustyniaka.

Zapowiada się nie lada gratka dla wszystkich miłośników fotoreportażu. Młodych talentów spośród uczestników dwudniowych warsztatów poszuka laureatka wielu prestiżowych nagród fotograficznych Karolina Jonderko. Warsztatom będzie towarzyszyła wystawa prezentująca najlepsze zdjęcia fotoreporterów z 2014 roku., m. in. autorstwa  płocczanina, Piotra Augustyniaka.

Bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich organizuje BZ WBK w płockiej Galerii Wisła w dniach 13-14 czerwca. W programie, oprócz krótkiego wprowadzenia w tajniki fotoreportażu, znalazło się także miejsce na zajęcia praktyczne. Organizatorzy mają nadzieję, że prace, które powstaną podczas warsztatów z Karoliną Jonderko, zainspirują wielu młodych twórców do dalszego szlifowania swoich umiejętności w dziedzinie fotografii. Aby wziąć w nich udział, trzeba jedynie mieć własny aparat fotograficzny i zgłosić swój akces na adres bądź zadzwonić pod numer telefonu 690 321 431.

Pierwszego dnia zajęcia rozpoczną się o godzinie 14.00 i zakończą wernisażem prac wyłonionych w konkursie BZ WBK Press Foto 2014. W ramach ekspozycji w galerii Wisła zobaczymy zdjęcia płockiego fotografa Piotra Augustyniaka, tegorocznego zwycięzcy w kategorii portrety. Augustyniakowi do zdjęć pozowali więźniowie z płockiego zakładu karnego, zasłaniający twarze własnoręcznie wykonanym rysunkiem przedstawiającym, kim zostaliby, gdyby nie trafili do więzienia - odpowiadając na tak sformułowane pytanie  za pomocą jednej kartki oraz przyborów kreślarskich. Dodatkowo z okazji jubileuszu konkursu wystawę wzbogacono o Zdjęcia Roku ze wszystkich dotychczasowych 10 edycji oraz o wybrane spośród nich Zdjęcie Dekady. Wystawa BZ WBK Press Foto 2014 będzie dostępna do 25 czerwca.

W sobotę uczestnicy warsztatów fotograficznych muszą stawić się na I piętrze galerii Wisła punktualnie o godzinie 11.00. Zakończenie zaplanowano na godzinę 16.00.

Karolina Jonderko studiowała fotografię kreacyjną w Warszawskiej Szkole Filmowej, obecnie jest studentką fotografii na PWSFTViT w Łodzi. Swoje prace wystawiała zarówno na wystawach indywidualnych, jak i zbiorowych w Polsce, Czechach, Holandii, USA i Francji. Laureatka polskiego konkursu Grand Press Photo. Uznana za odkrycie roku przez serwis Culture.pl.

Fot. Piotr Augustyniak

Wywiad na temat zdjęć w więzieniu czytaj tutaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE