Reklama

Szpital polowy w Płocku w byłej szkole? W piątek odbyła się wizytacja

Opublikowano:
Autor:

Szpital polowy w Płocku w byłej szkole? W piątek odbyła się wizytacja  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski kilka dni temu zaproponował, że szpital polowy w Płocku może zostać utworzony w pustym dziś budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 17 na Miodowej. Na dziś nie można wykluczyć, że tam właśnie powstanie tymczasowy szpital dedykowany pacjentom z COVID-19.

Prezydent Andrzej Nowakowski kilka dni temu zaproponował, że szpital polowy w Płocku może zostać utworzony w pustym dziś budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 17 na Miodowej. Na dziś nie można wykluczyć, że tam właśnie powstanie tymczasowy szpital dedykowany pacjentom z COVID-19. 

PKN ORLEN zobowiązał się do zorganizowana szpitala polowego w Płocku na 200 łóżek do końca listopada. 

— Daniel Obajtek (@DanielObajtek) October 31, 2020

Trwają ustalenia, jak miałoby to wyglądać - czy będzie to szpital modułowy na terenie przy szpitalu czy np. z wykorzystaniem budynku szkoły. W piątek odbyła się wizytacja na obiekcie - stan szkoły sprawdzali przedstawiciele miasta, szpitala wojewódzkiego i PKN ORLEN. 

- Zależy nam na jak najszybszym uruchomieniu tymczasowego szpitala w Płocku. Obecnie trwają uzgodnienia co do szczegółów realizacji tego projektu, w tym jego lokalizacji. Tym bardziej dziękujemy za propozycję współpracy w ramach przygotowań do rozpoczęcia realizacji tak potrzebnego obecnie mieszkańcom Płocka obiektu - napisał w odpowiedzi do prezydenta Armen Konrad Artwich, członek zarządu PKN ORLEN. 

Artwich zadeklarował wolę współpracy z władzami miasta przy tym projekcie i dodał, że Koncern jest gotowy na "wszelkie propozycje współdziałania, które będą stanowiły skuteczne wsparcie w walce z pandemią COVID-19". 

[ZT]26704[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE