Reklama

Szpital ma zwiększyć liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19

Opublikowano:
Autor:

Szpital ma zwiększyć liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Winiarach ma być dostępnych 150 łóżek dla pacjentów z COVID-19, z czego 20 przeznaczonych do intensywnej opieki medycznej.

Na Winiarach ma być dostępnych 150 łóżek dla pacjentów z COVID-19, z czego 20 przeznaczonych do intensywnej opieki medycznej. 

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku wpłynęła decyzja wojewody mazowieckiego. Konstanty Radziwiłł polecił placówce zorganizować 150 łóżek dla pacjentów z COVID-19, z czego 20 przeznaczonych do intensywnej opieki medycznej. Do tej pory na Winiarach przebywało niespełna 90 pacjentów z potwierdzonym COVID-19 i maksymalnie 6 osób na OIOMie. 

- Zgodnie z decyzją wojewody z 5 listopada od dziś szpital powinien utworzyć 150 łóżek covidowych. Dziś i we wtorek będziemy nad tym pracować - mówi Stanisław Kwiatkowski. 

Do pracy z pacjentami z COVID-19 zostaje więc skierowanych coraz więcej lekarzy innych specjalizacji, niż chorób zakaźnych i pulmunologii. 

- Dlatego potrzebujemy dwóch dni, żeby to opracować - mówi dyrektor.

 W poniedziałek 9 listopada na Winiarach przebywało 85 pacjentów z potwierdzonym COVID-19, z czego 6 na oddziale intensywnej terapii, a 23 oczekiwało na wynik. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE