Reklama

Szlachetna Paczka. Znamy już rodziny!

Opublikowano:
Autor:

Szlachetna Paczka. Znamy już rodziny! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czajnik elektryczny, pralka, gumoleum, kapcie, klocki, dezodorant - to marzenia ponad 70 rodzin z Płocka i okolic, które czekają na Szlachetną Paczkę. Można już wybrać „swoją” rodzinę. Do dzieła, czasu jest niewiele!

Czajnik elektryczny, pralka, gumoleum, kapcie, klocki, dezodorant - to marzenia ponad 70 rodzin z Płocka i okolic, które czekają na Szlachetną Paczkę. Można już wybrać „swoją” rodzinę. Do dzieła, czasu jest niewiele!

Ruszyła kolejna edycja „Szlachetnej Paczki”: zainicjowana 15 lat temu przez stowarzyszenie Wiosna z ks. Jackiem Stryczkiem na czele ogólnopolska akcja świątecznej pomocy ma już niemałą tradycję i nie mniejszą renomę – na każde Boże Narodzenie od 2000 roku najbardziej potrzebujące polskie rodziny są obdarowywane właśnie „szlachetną paczką”, czyli prezentami potrzebnymi, przemyślanymi i mądrymi.

Dziś w galerii Mazovia trwa happening promujący akcję przygotowany przez wolontariuszy z Katarzyną Racińską, liderką rejonu Płock Centrum na czele. Zaplanowano występy młodych artystów, a nawet czworonogów, pokazy pierwszej pomocy, sztuki walki i gier terenowych.
W tej chwili w ogólnopolskiej bazie jest ponad 12 tys. polskich rodzin, z których ponad tysiąc mieszka na Mazowszu. W Płocku i w okolicy na pomoc czekają 74 rodziny. Ich historię i kłopoty, z którymi się borykają, można poznać na stronie akcji.

O marzą płockie rodziny? Zgodnie z założeniem, akcja obejmuje rodziny, które dotknęła niezawiniona bieda. Większość z nich boryka się z bezrobociem i chorobami, sytuacja materialna jest ta trudna, że dochód na członka rodziny czasami nie przekracza nawet kilkudziesięciu zł. Są wśród nich uczniowie, dzieci chore i niepełnosprawne. Największe potrzeby to pralka, wersalka, łóżko rozkładane, piec typu koza czy kuchenka gazowa, mniejsze to dżem, buty, ubrania, mop, węgiel , pościel, środki czystości, gumoleum, patelnia, szampon, pieluchy i oczywiście żywność. Przy profilach rodziny są też upominki, czyli prezenty nie niezbędne, ale przemiłe. Członkowie rodzin marzą o pluszowym misiu, klockach, biografii, lalce, ciepłych kapciach, a przede wszystkim słodyczach dla dzieci.

Jak pomóc? Na stronie internetowej można wybrać rodzinę, której chce się pomóc, wystarczy zaledwie kilka kliknięć. Następnie należy czekać na kontakt od wolontariusza przydzielonego do rodziny, którą wybraliśmy. Pomoże on nam przygotować świąteczną paczkę osobom potrzebującym. Można skrzyknąć się w parę osób.

Nasze paczki trafią najpierw do magazynu, a stamtąd wprost pod choinki najuboższych. W tym roku finał zaplanowano na 12 i 13 grudnia.

 


 

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE