Reklama

Reklama

Szkoły w powiecie – tu warto się uczyć! Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał Partnera

Szkoły w powiecie – tu warto się uczyć! Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie - Zdjęcie główne

foto Materiał Partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najlepszy wybór jest tylko jeden - Śniadecki! Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie to szkoła, która każdemu uczniowi umożliwia rozwój umiejętności i pasji. W bieżącym roku obchodzi jubileusz 65. lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego, zatem śmiało można powiedzieć, że jest szkołą z bogatą tradycją. W szkole uczą doświadczeni nauczyciele, stawiający na rozwój młodego człowieka. Wysoką jakość kształcenia potwierdzają wyniki z egzaminu maturalnego i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Od wielu lat są najwyższe wśród sąsiednich szkół! Dużą zachętą do nauki w naszej szkole są stypendia m.in. Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Starosty Płockiego. Jednak, aby nauka była efektywna stawiamy na dobrą atmosferę, poczucie bezpieczeństwa, przyjazne relacje i zaufanie. Zawsze dbamy o to, aby uczniowie każdego dnia przychodzili z uśmiechem, a po latach mieli wspaniałe wspomnienia.

Reklama

Szkoła kształci w trzech typach szkół: Liceum Ogólnokształcącym, Technikum oraz Branżowej Szkole I Stopnia. W Liceum Ogólnokształcącym uczniowie w roku szkolnym 2022/2023 mogą wybrać jeden z czterech nowych kierunków: Klasę policyjną – z rozszerzeniami: wos + j. angielski oraz zajęcia dodatkowe: nauka o policji, wychowanie fizyczne z elementami samoobrony; Klasę politechniczną – z rozszerzeniami: j. angielski, chemia oraz matematyka; Klasę psychologiczną – z rozszerzeniami: j. polski, j. angielski oraz zajęcia dodatkowe: anatomia i fizjologia człowieka, pedagogika z elementami psychologii, biologia behawioralna; Klasę vlogerską – z rozszerzeniami: j. polski, j. angielski oraz zajęcia dodatkowe: fotografia i multimedia, zarządzanie wizerunkiem, kultura języka w mediach z elementami dziennikarstwa. Liceum Ogólnokształcące przygotowuje uczniów nie tylko do podjęcia studiów na uczelniach wyższych, ale także poszerza niezbędne umiejętności. Ponadto uczniowie kształcący się w klasie policyjnej są przygotowywani do pracy 

w służbach państwowych. Technikum, to szkoła, w której uczeń zdobywa wiedzę ogólną oraz atrakcyjny  zawód. Szkoła oferuje naukę na sześciu kierunkach: Technikum żywienia i usług gastronomicznych, w którym uczniowie mogą rozwijać swoją pasję do gotowania, uczyć się sporządzania i estetycznego podawania potraw oraz prawidłowego obsługiwania klienta. 

W Technikum logistycznym uczą się planowania, kierowania i kontrolowania transportem towarów. Kończąc ten kierunek, z łatwością znajdują pracę w przedsiębiorstwach logistycznych, handlowych i spedycyjnych. Jako Technik rolnik uczeń nabywa niezbędną wiedzę o uprawie roślin i hodowli zwierząt, ten zawód pozwala przejąć gospodarstwo rolne. Kształcąc się w Technikum pojazdów samochodowych, młodzież specjalizuje się w dziedzinie naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Jako Technik grafiki i poligrafii cyfrowej uczeń potrafił dokonywać za pomocą sprzętu komputerowego obróbki materiałów graficznych oraz publikacji cyfrowych. Zajmuje się drukowaniem cyfrowym, obróbką introligatorską, a także projektowaniem i drukowaniem w technologii 3D. Zespół Szkół w Wyszogrodzie oferuje również kształcenie w Branżowej Szkole I Stopnia w  zawodach: kucharz, rolnik, mechanik pojazdów samochodowych, magazynier-logistyk. Po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie absolwent uzyskuje wykształcenie branżowe i staje się specjalistą w zakresie swojej profesji.

Edukacja w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie nie ogranicza się do zajęć lekcyjnych. Uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności i pasje dzięki wyjazdom edukacyjnym, kulturalnym oraz sportowo- rekreacyjnym. Szkoła jest cały czas modernizowana. W ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” -  sala gastronomiczna została doposażona w nowoczesny sprzęt. Nauczyciele prowadzą partnerski dialog z młodzieżą, wraz z pedagogiem szkolnym pomagają w problemach wychowawczych i socjalnych. Dołączyliśmy do programu wymiany międzynarodowej Erasmus +, dzięki któremu uczniowie mogą odbywać zagraniczne staże i zmierzyć się z wymaganiami europejskich pracodawców ze Szwecji. Taki wyjazd daje szansę zdobycia  nowego doświadczenia, podniesienia kompetencji oraz umiejętności językowych. Młodzież chętnie angażuje się w prace na rzecz  innych, organizując i włączając się w takie akacje charytatywne jak: „Góra Grosza”, WOŚP, DKMS, zbiórka nakrętek pod hasłem „Rozkręćmy to razem”, zbiórka dla domów dziecka, schronisk dla zwierząt czy też zbiórka dla mieszkańców Żytomierza. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy I Wyszogrodzki Bieg Młodzieży Przeciw Przemocy. Celem akcji był głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy oraz wszelkich jej przejawów.

Więcej informacji można uzyskać, odwiedzając stronę internetową zs-wyszogrod.pl oraz profil szkoły na Facebooku.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy