Reklama

Szkoła może odetchnąć. Nie było nawet dyskusji

Opublikowano:
Autor:

Szkoła może odetchnąć. Nie było nawet dyskusji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu na komisji edukacji radni dyskutowali na temat zmiany uchwały dotyczącej przenoszenia VI klas do gimnazjów przekształconych w szkoły podstawowe. Dyskusji towarzyszyły ogromne emocje, a komisja zawnioskowała o zdjęcie uchwały z porządku obrad.

Kilka dni temu na komisji edukacji radni dyskutowali na temat zmiany uchwały dotyczącej przenoszenia VI klas do gimnazjów przekształconych w szkoły podstawowe. Dyskusji towarzyszyły ogromne emocje, a komisja zawnioskowała o zdjęcie uchwały z porządku obrad. 

Tydzień temu w auli ratusza odbyło się posiedzenie komisji edukacji, zdrowia i polityki społecznej. Jednym z dokumentów, jaki opiniowali radni, była zmiana uchwały z marca 2017 roku. Jak tłumaczył wiceprezydent Roman Siemiątkowski, jest to wynik próśb rodziców o pozostawienie klas VI w macierzystych placówkach. Zgodnie z ustaleniami z zeszłego roku, część obecnych szóstoklasistów ze Szkół Podstawowych nr 14,22 i 23 kontynuowałaby naukę w VII klasie w wygaszanych gimnazjach. 

Na auli stawiło się kilkudziesięciu nauczycieli, głównie ze Szkoły Podstawowej nr 8. Wskazywali, że zmiana porozumienia to zabójstwo dla szkoły i poskutkuje masowymi zwolnieniami pedagogów. Ponadto w Szkole Podstawowej nr 22 nieuchronnie wystąpiłaby dwuzmianowość w VII klasach. Uczniowie kończyliby lekcje nawet o 19:15. 

[ZT]18071[/ZT]

Komisja przychyliła się do argumentów nauczycieli gimnazjów i negatywnie zaopiniowała uchwałę. Radny Andrzej Aleksandrowicz złożył także wniosek o wycofanie tego punktu z lutowej sesji rady miasta. 

Czwartkowa sesja rozpoczęła się od przyjęcia porządku obrad, więc także od rozpatrzenia wniosku. 24 z 25 radnych głosowało za zdjęciem uchwały z porządku obrad. Oznacza to, że nadal obowiązuje uchwałą podjęta w marcu 2017 roku, a część szóstoklasistów zmieni placówki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE