Reklama

Reklama

Szczepienia w domach pomocy społecznej. Jak przygotowane są DPS-y w powiecie płockim?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Szczepienia w domach pomocy społecznej. Jak przygotowane są DPS-y w powiecie płockim? - Zdjęcie główne

foto Fot. Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 18 stycznia ruszają szczepienia mieszkańców domów pomocy społecznej. Jak zapowiedział szef KPRP, minister Michał Dworczyk, akcja ta potrwa do 22 stycznia. Do procesu szczepień przygotowują się m.in. DPS-y na terenie powiatu płockiego. W jaki sposób zostanie on zrealizowany?

Reklama

Przeprowadzenie szczepień w powiatowych domach pomocy to duże przedsięwzięcie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Na terenie naszego powiatu działa aż sześć domów pomocy społecznej. To DPS w Brwilnie, Goślicach, Koszelewie, Nowym Miszewie, Wyszogrodzie i Zakrzewie. W sumie przebywa w nich ponad 650 osób w różnym stanie – często wymagającym opieki. Pomimo tego szczepienia mają zostać przeprowadzone zgodnie z planem.

- Zarówno nasi mieszkańcy, jak i pracownicy zostaną skierowani na szczepienia - powiedziała Iwona Sierocka, wicestarosta płocki w rozmowie z nami. - Listy chętnych zostały złożone w wyznaczonym czasie – dodała po chwili. 

Chęć zaszczepienia zgłosiło póki co 578 mieszkańców. To prawie 89 proc. wszystkich mieszkańców powiatowych DPS-ów. Chętnych może być jednak więcej. - Część osób konsultuje jeszcze swój stan zdrowia z lekarzem - doprecyzowała Sierocka.

Szczepieniom poddani zostaną także pracownicy. Tu jednak przygotowana lista chętnych jest skromniejsza. Póki co wpisało się na nią 55 proc. wszystkich pracowników domów pomocy. 

Cały czas ustalany jest też sam proces przeprowadzenia szczepień. Te, najpewniej, będą odbywać się w mobilnych ambulansach.

- Szczepienia zostaną przeprowadzone zgodnie z harmonogramem - zapewniała Iwona Sierocka, wicestarosta płocki. - Proces będzie przeprowadzany w różny sposób. Do mieszkańców najprawdopodobniej przyjadą mobilne ambulanse, gdzie przeprowadzone zostaną szczepienia. Nie wszystkie DPS-y ustaliły jednak procedurę wobec pracowników - dopowiedziała.

Możliwości jest kilka. Pracownicy domów pomocy mogą zaszczepić się w punktach szczepień, w szpitalach (chociażby placówce na Winiarach czy w Szpitalu Świętej Trójcy) lub też przez mobilny zespół. 

Co ważne, jak zapewniono w rozmowie z nami, w tej chwili w żadnym domu pomocy społecznej na terenie powiatu płockiego nie stwierdzono przypadku koronawirusa, a życie w DPS-ach, pomimo zachowanego reżimu sanitarnego, prowadzone jest możliwie jak najbardziej normalnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy