Reklama

Szansa na pracę przy ul. Sienkiewicza. Jakie są wymagania?

Opublikowano:
Autor:

Szansa na pracę przy ul. Sienkiewicza. Jakie są wymagania? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Warszawie ogłosił nabór do pracy w Zakładzie Karnym w Płocku. Poszukiwani są strażnicy, pielęgniarka i asystent w ambulatorium.

Dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Warszawie ogłosił nabór do pracy w Zakładzie Karnym w Płocku. Poszukiwani są strażnicy, pielęgniarka i asystent w ambulatorium.

Na posadę "strażnik działu ochrony" może liczyć pięć osób. Postępowanie kwalifikacyjne składa się z kilku etapów, m.in. rozmowy kwalifikacyjnej, testu wiedzy w zakresie funkcjonowania władzy publicznej oraz bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego, testu sprawności fizycznej, ustalenie zdolności psychicznej do służby.

Jakie są wymagania? Najlepiej wykształcenie wyższe, najwyżej punktowo oceniany jest tytuł magistra, magistra inżyniera lub równorzędny uzyskany w uczelni wojskowej lub uczelni służb państwowych. Dodatkowe punkty przyznawane są za posiadanie tytułu ratownika lub ratownika medycznego, uprawnień instruktora sportów walki lub strzelectwa sportowego oraz prawa jazdy kategorii C lub D.

Płockie więzienie chce zatrudnić także młodszego asystenta ambulatorium z izbą chorych. W placówce przy Sienkiewicza czeka również posada młodszej pielęgniarki (lub młodszego pielęgniarza) ambulatorium z izbą chorych. W obu przypadkach dodatkowo należy posiadać aktualne prawo wykonywania zawodu i wykształcenie minimum średnie w zakresie pielęgniarstwa. Podania można składać do 13 listopada, szczegóły znajdują się na stronie www.plock.praca.gov.pl.

Dodajmy, że historia płockiej jednostki sięga roku 1803, gdy pruscy zaborcy wybudowali dwupiętrowy budynek przeznaczony na więzienie publiczne. W 1846 r. obok wybudowano kolejne gmachy. Po uzyskaniu niepodległości w 1918 r. władze polskie przystąpiły do modernizacji zabudowań, a w 1972 roku rozpoczęto budowę nowego budynku więziennego.

Od kwietnia 2018 r. dyrektorowi Zakładu Karnego przy ul. Sienkiewicza 22 w Płocku podlega Oddział Zewnętrzny w Płońsku, który powstał w miejscu zniesionego Aresztu Śledczego w Płońsku. Tym samym pojemność płockiej jednostki wzrosła z 621 do 789 miejsc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE