Reklama

Szansa dla małżeństw i singli,czyli MdM w Warszawie

Opublikowano:
Autor:

Szansa dla małżeństw i singli,czyli MdM w Warszawie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zasady działania rządowego programu Mieszkanie dla Młodych są systematycznie modyfikowane. W 2014 roku znacznie zmieniły się limity cen za metr kwadratowy, a w 2015 roku wprowadzono cztery bardzo ważne modyfikacje. Dlaczego warto skorzystać z dopłaty do mieszkania w ramach MdM?

Zasady działania rządowego programu Mieszkanie dla Młodych są systematycznie modyfikowane. W 2014 roku znacznie zmieniły się limity cen za metr kwadratowy, a w 2015 roku wprowadzono cztery bardzo ważne modyfikacje. Dlaczego warto skorzystać z dopłaty do mieszkania w ramach MdM?

Program Mieszkanie dla Młodych najpopularniejszy w Warszawie

Rządowy program dopłat do wkładów własnych dla osób zaciągających kredyt hipoteczny wszedł w życie w styczniu 2014 roku. Od tamtego czasu wprowadzono kilka zmian, które zwiększyły możliwość wzięcia udziału w programie MdM. Jeszcze w ubiegłym roku limit cen za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie wzrósł od stycznia do grudnia o 12,3% – w I kwartale 2014 roku wynosił 5864,65 zł, a w IV kwartale zwiększył się do 6583,14 zł. Tym samym liczba nieruchomości spełniających wymogi wzrosła w Warszawie z 500 w I kwartale do 3,5 tys. w IV kwartale minionego roku. Według szacunków to w polskiej stolicy w 2014 roku pozytywnie rozpatrzono najwięcej wniosków o dopłatę do wkładu własnego.

Zasady działania programu Mieszkanie dla Młodych

Od początku funkcjonowania programu Mieszkanie dla Młodych o dopłaty mogą się ubiegać osoby samotne do 35. roku życia i małżeństwa, w których przynajmniej jeden z małżonków nie skończył jeszcze 35 lat. Należy zaciągnąć kredyt hipoteczny przynajmniej na 15 lat na kwotę równą min. 50% wartości kupowanej nieruchomości. Osoby samotne i małżeństwa bezdzietne mogą liczyć na dopłatę w wysokości 10% wartości mieszkania, a małżeństwa wychowujące jedno dziecko otrzymają w ramach programu wsparcie w kwocie równej 15% ceny nieruchomości. Od stycznia 2015 roku na znacznie większą ulgę mogą liczyć rodziny z dwiema i z trzema pociechami – w ich przypadku dopłata wzrosła z 15% do odpowiednio 20% i 25%. Dopłata obejmuje domy i mieszkania z rynku pierwotnego oraz domy wybudowane metodą gospodarczą, a od tego roku także nieruchomości spółdzielcze oraz lokale powstałe poprzez adaptację lub przebudowę.

Włochy – dzielnica idealna dla młodych małżeństw i singli

Włochy to miejsce idealne dla wszystkich tych, którzy wiele podróżują. Bliskość Lotniska im. Fryderyka Chopina sprawia, że młodzi single robiący międzynarodową karierę lub bezdzietne pary, które chętnie spędzają długie weekendy w ciepłych krajach, szukają mieszkań w tej części Warszawy. W codziennym życiu młodych rodzin nie do przeceniania jest za to łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Mieszkając we Włochach, można cieszyć się też bliskością komunikacji miejskiej, w tym metra, które pozwala na szybkie przemieszczanie się z jednej dzielnicy do drugiej.

Jedną z najładniejszych inwestycji w tej części stolicy, spełniającą warunki programu Mieszkanie dla Młodych, jest , które w pełni oddaje charakter miasteczka nad Adriatykiem. Na 6 ha powierzchni zlokalizowano siedem budynków, które noszą nazwy poszczególnych regionów Włoch. Centralny skwerek, zaplecze sportowe, plac zabaw i mała architektura zachęcają do odpoczynku na osiedlu i poznawania sąsiadów, a dzięki licznym sklepikom i punktom usługowym wszystko, czego potrzebują mieszkańcy, jest w zasięgu ręki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE