Reklama

Reklama

Szalona konkurencja w paczkomatach. Ofertę dostali księża z diecezji płockiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Szalona konkurencja w paczkomatach. Ofertę dostali księża z diecezji płockiej - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości InPost, Poczta Polska, ORLEN i nie tylko. Coraz więcej firm widzi w paczkomatach doskonały interes. Coraz trudniej o miejsca na dobrą lokalizację. Łakomym kąskiem stały się... parafie, także z diecezji płockiej.

Reklama

Polacy, w tym także płocczanie, z roku na rok coraz częściej korzystają z możliwości zakupów drogą internetową. Problemy, związane z koronawirusem, jeszcze przyspieszyły ten trend. W efekcie liczba transakcji wzrosła w szalonym stopniu, co oczywiście starają się wykorzystać potentaci na rynku.

Zaczyna brakować miejsca?

Do ofensywy ruszył m.in. dynamicznie rozwijający się InPost, który ma już ponad 11 tys. paczkomatów. Ale konkurencja nie śpi, na rynku jest Poczta Polska, a o ambitnych planach informował już PKN ORLEN.  rozlokowanych na wsiach, małych czy dużych miejscowościach. To dużo, biorąc pod uwagę choćby to, że jeszcze na koniec 2019 roku było ich niespełna 6 tysięcy.

Podwojenie tej liczby w półtora roku może oznaczać, że brakuje już miejsc, gdzie można by rozlokować nowe maszyny zwłaszcza, że nie tylko InPost się rozrasta w tym temacie – sieć swoich automatów paczkowych chce poszerzać również Poczta Polska (już jesienią 2020 r. brała pod uwagę tereny parafii) czy Orlen, planujący w szybkim tempie kilka tysięcy punktów.

InPost przedstawił już konkretną ofertę Kurii Diecezjalnej Płockiej. Firma chce umieścić paczkomaty na terenie parafii. Szczegóły oferty przedstawił ks. Roman Bagiński, Ekonom Diecezjalny. Co proponuje firma?

- Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności zarówno mniejszych miejscowości i wsi jak i dużych miast, stworzona przez polskiego przedsiębiorcę firma InPost chciałaby zachęcić do współpracy w ramach usługi Paczkomaty 24/7 poprzez dedykowaną ofertę w zakresie udostępnienia lokalizacji pod paczkomat na terenach kościelnych - informuje Ekonom.

Jakie są warunki? InPost proponuje stały, miesięczny czynsz 70 zł/mkw. wynajętej powierzchni (maszyna zajmuje 6 mkw. co daje 420 zł miesięcznej opłaty najmu. Do tego miesięczny ekwiwalent za prąd w wysokości 80 zł, w sumie wychodzi 500 zł miesięcznie, czyli 6 tys. zł rocznie. Umowa jest na siedem lat.

Konkretne pieniądze

InPost przekonuje, że oferta jest wyjściem naprzeciw potrzebom parafian w zakresie udostępnienia możliwości wygodnego nadania i odbioru paczek. Bo pandemia rozbudziła potrzebę korzystania z zakupów online.

Firma zapewnia, że zachowa szczególną staranność w dostosowaniu  paczkomatów do wymogów otoczenia, by wpasowały się w okolicę nie zaburzając jej wyjątkowego klimatu.

Dodatkowo proponuje parafiom ofertę “Podaj Dalej” w cenie 1 grosza. Polega ona na nieograniczonej możliwości korzystania przez proboszcza z paczkomatu ustawionego na terenie jego parafii w celu przekazywania parafianom materiałów lub korespondencji wysyłanej z diecezji do parafii. 

- Księży, którzy byliby zainteresowani współpracą z firmą InPost proszę o zgłaszanie drogą mailową - pisze  w okólniku ks. Roman Bagiński.

Jakie jest zainteresowanie w parafiach w Płocku i regionie?

- Nie ma jeszcze żadnych decyzji w tej sprawie - dowiedzieliśmy się od rzeczniczki diecezji płockiej Elżbiety Grzybowskiej. - Jesteśmy wciąż na etapie kompletowania informacji, które z parafii są zainteresowane ofertą InPostu, czyli zainstalowaniem na swoim terenie paczkomatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy