Reklama

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem

Opublikowano:
Autor:

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bez śniegu, za to z silnym wiatrem – tak prognozują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Niestety takie porywy mogą doprowadzić do łamania gałęzi, powalenia drzewa, zrywania linii energetycznych, a nawet zrywania dachów z budynków - zarazem uprzedzają strażacy.

Bez śniegu, za to z silnym wiatrem – tak prognozują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Niestety takie porywy mogą doprowadzić do łamania gałęzi, powalenia drzewa, zrywania linii energetycznych, a nawet zrywania dachów z budynków - zarazem uprzedzają strażacy.

Wiatr na terenie województwa w nocy soboty na niedziele może osiągnąć prędkość od 30 do 40 km/h, z porywami do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru oszacowano na 85 proc.

- Podczas występowania gwałtownych zdarzeń prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, powstrzymanie się od podróży i pozostanie w domach – apelują strażacy. - W przypadku zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem lub intensywnymi opadami deszczu, takich jak m.in.: zerwane lub uszkodzone dachy, powalone na drogi i chodniki drzewa, wiszące, niebezpiecznie, złamane gałęzie czy lokalne podtopienia, należy ten fakt zgłosić pod numery alarmowe 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 – Państwowa Straż Pożarna. Pamiętajmy, że od naszej reakcji na zagrożenie może zależeć ludzkie życie lub zdrowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE