Reklama

Swingujące walentynki z Wistem [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Swingujące walentynki z Wistem [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarek Wist wraz ze swoim bandem i Płocką Orkiestrą Symfoniczną piosenkami Franka Sinatry zachwycił płocką publiczność, a wykonanie „My Way” zostało nagrodzone długą owacją już w połowie koncertu.

Jarek Wist wraz ze swoim bandem i Płocką Orkiestrą Symfoniczną piosenkami Franka Sinatry zachwycił płocką publiczność, a wykonanie „My Way” zostało nagrodzone długą owacją już w połowie koncertu.

Wprawdzie słowa „My Way” są dziełem Paula Anki, jednak piosenkę tę znamy przede wszystkim dzięki niezrównanej interpretacji Franka Sinatry. Utwory z repertuaru  mistrza swingu złożyły się na program koncertu przygotowanego przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną z okazji święta zakochanych.

„Swinging with Sinatra” to wspólny pomysł wokalisty Jarka Wista oraz pianisty, kompozytora i aranżera w jednym – Krzysztofa Herdzina. Zaaranżowane na nowo piosenki mistrza swingu Jarek Wist śpiewał początkowo z towarzyszeniem Krzysztof Herdzin Bandu – 19-osobowej formacji złożonej z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej.

Pierwszy koncert, który odbył się w lutym 2011 roku w Filharmonii Bałtyckiej, był wielkim sukcesem twórców projektu „Swinging with Sinatra”. Podobnie jak kolejne (między innymi w warszawskim Studiu Buffo). Koncert w Inowrocławiu został zarejestrowany i wydany w wersji płytowej.

Z czasem artystyczne drogi pary Wist/Herdzin rozeszły się. Nie oznaczało to jednak pożegnania wokalisty z twórczością Franka Sinatry. Miejsce dziewiętnastosobowego big-bandu zajęli kontrabasista Piotr Wrombel, gitarzysta Konrad Zemler, perkusista Krzysztof Szmańda, trębacz Robert Murakowski oraz pianista i aranżer Piotr Wrombel. To właśnie on utwory śpiewane przez Jarka Wista przearanżował raz jeszcze. Tym razem na potrzeby orkiestry smyczkowej, do której z czasem dołożone zostały również instrumenty dęte drewniane.

W takim właśnie składzie program „Swinging with Sinatra” zaprezentowany został melomanom z naszego miasta, którzy obok Jarka Wista i towarzyszącego mu kwintetu mogli podziwiać również Płocką Orkiestrę Symfoniczną poprowadzoną przez Mikołaja Blajdę.

Jark Wist, który wypłynął na szerokie wody dzięki „Szansie na sukces”, idealnie czuje się jako odwtórca piosenek tworzonych dla Franka Sinatry. Kultowy „Mack the Knife”, znana ze „Świata według Bundych” „Love and Marriage”, urocza bossa nova „The Girl from Ipanema”, czy doskonale wszystkim znane „My Way”, Strangers in the Night” i „New York, New York”, zachwyciły wszystkich. Niektóre z piosenek nagradzane były wielominutowymi owacjami (jak wspomniana już wyżej „My Way”).

Trudno byłoby jednak mówić o sukcesie projektu „Swinging with Sinatra” bez porywających solówek trębacza Roberta Murakowskiego, który w wielu utworach okazywał się nie mniej ważny niż sam Jarek Wist. 

 

 

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE