Reklama

Świętowaliśmy Narodowy Dzień Teatru [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Świętowaliśmy Narodowy Dzień Teatru [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielny wieczór świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Otworzyła go prapremiera spektaklu "Myszy Natalii Mooshaber" na podstawie powieści Ladislava Fuksa w adaptacji i reżyserii Marka Mokrowieckiego. Po premierze już tradycyjnie Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło Srebrne Maski - doroczne nagrody za najlepsze osiągnięcia artystyczne w minionym sezonie.

W niedzielny wieczór świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, które otworzyła prapremiera spektaklu "Myszy Natalii Mooshaber" na podstawie powieści Ladislava Fuksa w adaptacji i reżyserii Marka Mokrowieckiego. Po premierze już tradycyjnie Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło Srebrne Maski - doroczne nagrody za najlepsze osiągnięcia artystyczne w minionym sezonie.

Zaszczytne wyróżnienie Złotą Maskę Masek otrzymał: Marek Walczak za kreację Berengera w spektaklu Nosorożec Eugene'a Ionesco w reżyserii Marka Mokrowieckiego i rolę drukarza Aslaksena w spektaklu Wróg ludu Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena. Małą Złotą Maską dla pracowników Teatru otrzymał również Krzysztof Wierzbicki, wieloletni dźwiękowiec Teatru.

Srebrne Maski 2018 trafiły do Sylwi Krawiec za role w spektaklach Nosorożec, Kopciuszek i Prawda, ze szczególnym uwzględnieniem swobodnego kontaktu z publicznością w farsie Szalone nożyczki Paula Pörtnera w reżyserii Stefana Friedmanna w roli Barbary Markowskiej.

Kolejnym wyróżnionym został Szymon Cempura za rolę doktora Tomasa Stockman w spektaklu Wróg ludu Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena oraz Michaela w spektaklu Prawda Floriana Zellera w reżyserii Jerzego Bończaka.

Srebrna Maska trafiła także na ręce Łukasza Mąki za kreację komediową Tonia w farsie Szalone nożyczki Paula Pörtnera w reżyserii Stefana Friedmanna i rolę Dudarda w spektaklu Nosorożec Eugene'a Ionesco w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Nagrodzony Stefan Friedmann - za reżyserię i płockie akcenty farsy Szalone nożyczki Paula Pörtnera.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE