Reklama

Światowy dzień autyzmu. Młodzi płocczanie spacerowali na starówce [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Światowy dzień autyzmu. Młodzi płocczanie spacerowali na starówce [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 kwietnia od 11 lat obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu,a z tej okazji młodzi płocczanie z trzech placówek spacerowali na starówce. Chodzi o podniesienie świadomości na temat autyzmu.

2 kwietnia od 11 lat obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu,a z tej okazji młodzi płocczanie z trzech placówek spacerowali na starówce. Chodzi o podniesienie świadomości na temat autyzmu. 

Statystycznie 1 na 100 osób cierpi na autyzm, który może się objawiać w różny sposób. Dzieci cierpiące na autyzm mogą być wycofane, trudniej nawiązywać relacje z rówieśnikami i mieć problemy z wyrażaniem emocji. Poziom wiedzy na temat tej choroby wciąż jest jednak niewielki, dlatego 2 dnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. 

Młodzi płocczanie z trzech placówek: Przedszkola Terapeutycznego Słoneczna Kraina, Przedszkola Niebieski domek oraz Szkoły Podstawowej nr 11 wypuścili dziś na Starym Rynku dziesiątki balonów i akcentowali swoją akceptację dla rówieśników z autyzmem. 

- W tym szczególnym dniu chcemy pokazać, że autyzm nie musi się kojarzyć z wyizolowaniem i zamknięciem w czterech ścianach, ale możemy, tak jak wszyscy, wyjść do kawiarni i świętować. Postanowiliśmy więc zorganizować „Słoneczny Spacer dla Autyzmu” - mówi Wiktoria Piątkowska z Przedszkola Terapeutycznego Słoneczna Kraina. 

Maluchy wypuściły w niebo niebieskie balony, a następnie udały się na krótki spacer ulicą Tumską, wręczając przechodniom swoje prace artystyczne. Mieli też transparent "Autyzm: poznaj, zrozum, zaakceptuj". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE